Darmowy listopad na Zamku Lubelskim

Data dodania: 03 listopad 2023
Darmowy listopad na Zamku Lubelskim

Darmowy listopad w Muzeum Narodowym w Lublinie

 Warsztaty malowania na szkle dla przedszkoli i klas 1-3

Za oknem zimno, szaro i ponuro, więc stwórzmy swój barwny „widok” na świat. Farby, pędzel, pleksi i dobre chęci wystarczą by wykonać kolorowy witraż, idealny na poprawę nastroju i ożywienie wnętrza. Inspiracji poszukamy podczas wizyty w Kaplicy Trójcy Świętej, która skrywa unikalne, bizantyńsko-ruskie freski.

Terminy: 29 i 30 listopada

 

Lekcje dla szkół: Najstarsze zabytki wzgórza zamkowego

Podczas zajęć przeniesiemy się w odległe czasy królów i rycerzy, gdy w miejscu dzisiejszego Muzeum na wzgórzu stał najprawdziwszy zamek. Wspólnie odkryjemy tajemnice zachowanych do dziś średniowiecznych budowli: wieży obronnej i Kaplicy Trójcy Świętej oraz poznamy najważniejsze elementy twierdz warownych.

Terminy do ustalenia z Działem Edukacji Muzeum Narodowego w Lublinie

 

Warsztaty rodzinne: Ozdoby choinkowe ze słomy

Prowadząca Małgorzata Krajewska twórczyni ludowa, zaprezentuje własne tradycyjne ozdoby bożonarodzeniowe. Podczas warsztatów zarówno dorosłych, jak i dzieci włączy do inspirującej i twórczej pracy, której efektem będzie wykonanie pajączka i gwiazdki gotowych do powieszenia na domowej choince.

Termin: 26 listopada, godz. 12.00

 

Rodzinne warsztaty cyrkowe

Na wystawie „Oblicza plakatu. Kolekcja Ireny Hochman i Tadeusza Mysłowskiego” szczególne miejsce zajmuje plakat cyrkowy. Zajęcia nastawione są na współpracę i dobrą zabawę pomiędzy dzieckiem i dorosłym. Warsztaty cyrkowe to świetna zabawa wypełniona różnorodnymi ćwiczeniami przy użyciu rekwizytów cyrkowych prowadzone w taki sposób aby poznane  kreatywne zabawy można było wykorzystać później w domu.

Terminy: 19 listopada, godz. 11.30

 

Pokazy filmowe: „Druga strona plakatu”

Pokazy towarzyszą wystawie czasowej prezentowanej na Zamku Lubelskim zatytułowanej „Oblicza plakatu”. W powojennej polskiej rzeczywistości, kiedy ulice miast były szare, a analfabetyzm powszechny, plakat był nie tylko najlepszą formą przekazu, ale również jedynym kolorem w krajobrazie polskich miast. To właśnie w tym miejscu, gdzie cenzura znacznie ograniczała możliwości wyrażania artystycznych wizji, plakat stał się sztuką niezwykle ekspresywną, a zarazem subtelną. Polska szkoła plakatu zainicjowała nurt artystyczny, który zmienił kulturę plakatu w całej Europie.

Terminy: 9 listopada, godz. 10.00; 16 listopada, godz. 11.00; 17 listopada, godz. 17.00; 23 listopada, godz. 10.00; 30 listopada, godz. 10.00

 

Zapisy na zajęcia prowadzi Dział Edukacji Muzeum Narodowego w Lublinie: edukacja@mnwl.pl

designed by net-line.pl