Dom Kultury LSM zaprasza. Stanisław Jaskułka – Zaproszenie do tańca

Data dodania: 02 listopad 2023
Dom Kultury LSM zaprasza. Stanisław Jaskułka – Zaproszenie do tańca

Dom Kultury LSM (ul. K. Wallenroda 4a) zaprasza na wieczór pełen poezji w iście góralskim stylu. Stanisław Jaskułka – Góral z Nowego Targu, aktor filmowy i teatralny, znany choćby z takich produkcji jak „Pogranicze w ogniu” czy „Plebania” w programie słowno-muzycznym „Zaproszenie do tańca” przeprowadzi Państwa, przez znane utwory takich poetów jak: Kazimierz Przerwa Tetmajer, Teofil Lenartowicz, Bolesław Leśmian, Stanisław Nędza-Kubiniec.

Zapraszamy w piątek, 3 listopada, godz. 18.00.

Wstęp wolny.

 

Stanisław Jaskułka – ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie w 1971. Pracował w Bałtyckim Teatrze Dramatycznym w Koszalinie (1971-1972), Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie (1972-1975), Teatrze Współczesnym we Wrocławiu (1975-1979 i Teatrze im. Stefana Jaracza w Łodzi (1979-1995).

Występował w wielu filmach i serialach telewizyjnych, m.in. Plebania, Wyrok na Franciszka Kłosa, Autoportret z kochanką. Jest także aktorem dubbingowym. W 1989 roku odznaczony Srebrnym, a w 2005 Złotym Krzyżem Zasługi. Od wielu lat jest również konferansjerem podczas Europejskich Nadbużańskich Spotkań Folklorystycznych w Sokołowie Podlaskim, Festiwalu Wielu Kultur i Narodów „Z Wiejskiego Podwórza” w Czeremsze i Majówki w Parku Szczęśliwickim na Ochocie w Warszawie (zawsze w ludowym stroju góralskim z Podhala i z zapowiedziami w tej gwarze).

designed by net-line.pl