Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Data dodania: 15 maj 2023
Eskaubei & Tomek Nowak Quartet

Jedyny rap jazz band w Polsce zagra w Wirydarzu! Po 7 latach od pierwszego i zarazem jedynego koncertu zespołu w Lublinie, Eskaubei & Tomek Nowak Quartet powracają do miasta.

Zespół powstał w 2014 roku i od tego czasu regularnie koncertuje. Grupa łączy w sobie doświadczenia młodego i średniego pokolenia muzyków. Groove, sound, rytm, niesamowita energia i słowo — tego można się spodziewać podczas ich występów. Koncertowali m.in z Krzesimirem Dębskim, członkami zespołu Amy Winehouse czy Nigelem Kennedy.

W Lublinie Eskaubei & Tomek Nowak Quartet zaprezentują przekrojowy materiał ze swoich 4 albumów, w tym z ostatniego, bardzo dobrze przyjętego winylu „Tyrmand to Jazz”. Leopold Tyrmand był znanym międzynarodowo pisarzem, publicystą i przede wszystkim popularyzatorem jazzu w Polsce. Na płycie znalazły się utwory inspirowane powieściami tego autora: „Siedem dalekich rejsów”, „Zły”, „Dziennik 1954” i „Filip”. To fuzja współczesnej improwizacji, świetnego wokalu a także scratche, cuty i syntezatory.

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz online.

Eskaubei & Tomek Nowak Quartet
Wirydarz CK
19 maja, godz. 20:00

designed by know-line.pl