Europejska Stolica Młodzieży na sportowo w Galerii Ratusz

Data dodania: 17 październik 2023
Europejska Stolica Młodzieży na sportowo w Galerii Ratusz

Wystawa w Galerii Ratusz to sportowe, młodzieżowe fotostory. 30 fotografii prezentuje młode zawodniczki i zawodników, publiczność oraz wolontariuszki i wolontariuszy podczas najważniejszych imprez sportowych organizowanych w ramach obchodów Europejskiej Stolicy Młodzieży Lublin 2023.
Część zdjęć poświęcono Mistrzostwom Świata do lat 23 w koszykówce 3×3 kobiet i mężczyzn, największej dotąd imprezie w tej dyscyplinie w kraju. Najlepsze młodzieżowe zespoły z całego świata zagrały o medale w kategorii żeńskiej i męskiej. W turnieju rozegranym na przełomie września i października wzięło udział 40 drużyn z całego świata. Młodzi ludzie stworzyli wspaniałe widowisko, docenione przez rówieśników, o czym świadczyły wypełnione trybuny na pl. Zamkowym.

Fotografie przypominają również atmosferę panującą podczas 77. PZLA Mistrzostw Polski do lat 20. W drugiej połowie lipca kibice mogli podziwiać wolę sportowej walki młodych, którzy rywalizowali na stadionie lekkoatletycznym w Lublinie. Blisko 700 zawodników reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski walczyło o medale w 36. konkurencjach. Młodzież podziwiała swoje koleżanki i kolegów, którzy pokazali jak walczyć zgodnie z zasadami fair play, wspólnie cieszyć się ze zwycięstwa i wspierać w przypadku przegranej.

Bohaterami rozgrywek sportowych są również wolontariuszki i wolontariusze. Działające od 2015 roku Centrum Wolontariatu Sportowego Miasta Lublin skupia osoby, dla których pasją stało się wspieranie klubów sportowych w organizacji wydarzeń. Dotychczas w ponad 400 wydarzeniach wzięło udział 700 wolontariuszy i wolontariuszek. Centrum cały czas prowadzi rekrutację i zachęca do współpracy.

Wystawę „Sport w Europejskiej Stolicy Młodzieży 2023” można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 10 listopada, od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30.

designed by net-line.pl