Europejskie Dni Archeologii na Zamku Lubelskim

Data dodania: 14 czerwiec 2023
Europejskie Dni Archeologii na Zamku Lubelskim

Europejskie Dni Archeologii  – 16 czerwca 2023 roku

„Archeologia w 3D”

Podczas tegorocznych obchodów Europejskich Dni Archeologii, Muzeum Narodowe w Lublinie – jedna z najstarszych i największych instytucji kultury we wschodniej Polsce – zabierze chętnych na spotkanie, na którym ukazane zostaną możliwości wykorzystania jednej z najprężniej rozwijających się technologii w służbie archeologii – digitalizacji 3D.

 

Wydarzenie odbywać się będzie w sali kinowej Muzeum Narodowego w Lublinie w godzinach:

11.00 – 14.00  – grupy szkolne – liczba miejsc ograniczona! rezerwacja: e-mail  edukacja@mnwl.pl

16.00 – 19.00 – zwiedzający indywidualni – nie obowiązują zapisy

 

– Zaprezentujemy skanowanie 3D przy pomocy skanera optycznego na żywo sylwetki ludzkiej ucharakteryzowanej na woja okresu wczesnego średniowiecza wraz z jego wyposażeniem, uzbrojeniem stanowiącym kopie zabytków z terenu wschodniej Polski.

– Pokażemy jak efekty skanowania trójwymiarowego są przetwarzane komputerowo.

– Opowiemy o wynikach wizualizacji komputerowej: modelach i obrazach cyfrowych, animacjach i modelach fizycznych wykonanych przy użyciu technologii cyfrowych.

– Podczas zajęć warsztatowych użyte zostaną kopie zabytków archeologicznych, pozyskane dzięki skaningowi 3D. Uczestnicy warsztatów będą mogli własnoręcznie wykonać wzorowane na nich przedmioty, ozdobić je, a następnie zabrać ze sobą na pamiątkę.

– Temu wszystkiemu towarzyszyć będą prezentacje wideo obrazujące możliwości wykorzystania technologii 3D w badaniach wykopaliskowych, opracowaniach naukowych jak i w muzealnictwie.

Wstęp bezpłatny!

designed by net-line.pl