Finał XV Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Data dodania: 16 listopad 2022
Finał XV Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

Miejska Biblioteka Publiczna

zaprasza na Koncert Laureatów

XV Miejskiego Konkursu Recytatorskiego

21 listopada 2022, godz. 10.00

ul. Peowiaków 12, w Sali Czarnej ( I piętro) w budynku Centrum Kultury

 

Już po raz piętnasty odbywa się Koncert Laureatów Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie.

Finał edycji odbędzie się w 21 listopada 2022 roku, o godz. 10.00 na I piętrze w Sali Czarnej w budynku Centrum Kultury przy ul. Peowiaków 12.

Repertuar recytatorów stanowią dwa utwory: jeden z epoki polskiego romantyzmu, co podyktowane jest ustanowieniem przez Sejm RP bieżącego roku Rokiem Romantyzmu Polskiego. Epoki, która stanowi duchowy depozyt jaki pozostawili nam bohaterowie, artyści i myśliciele tamtych lat.

Drugi utwór literacki prezentowany przez recytatorów stanowi dzieło z zakresu literatury polskiej XXI XXI wieku.

Interpretacje oceniać będą cenieni w środowisku: scenarzysta i reżyser Mieczysław Wojtas, aktora Roma Drozdówna z Teatru im. H. Ch. Andersena oraz Daniel Salman z Teatru im. Juliusza Osterwy.

Podczas Finału zostanie zaprezentowany fragment spektaklu „Oda do wolności” Teatru Panopticum Młodzieżowego Domu Kultury „Pod Akacją” w Lublinie.

 

Zakończy, to niewątpliwie interesujące zdarzenie, wręczenie dyplomów i wyróżnień dla Uczestników oraz Nagrody Instruktorskiej.

 

 

 

designed by know-line.pl