Forum Mobile Culture: wykłady & warsztaty

Data dodania: 06 listopad 2023
Forum Mobile Culture: wykłady & warsztaty

Zapraszamy na FORUM MOBILE CULTURE – bezpłatne wydarzenie edukacyjne skierowane do pracowników i pracownic, liderów i liderek, edukatorów i edukatorek z instytucji kultury oraz NGO. W programie 3 WYKŁADY tematyczne, 5 WARSZTATÓW multimedialnych, debata ekspercka oraz czas na networking przy kawie i ciastku. Na wydarzenie obowiązuje rejestracja online.

CO MOŻE WAM SIĘ SPODOBAĆ?
◾Warsztaty z użyciem nowych mediów typu: ChatGPT, Dall-e mini, Wombo art, Random Word Generator, Rave.dj oraz tworzenie podcastów.
◾Spotkania z ekspertkami: możliwość rozmowy z doświadczonymi animatorkami kultury, edukatorami, specjalistkami z obszary nowych technologii.
◾Liczne ciekawostki i inspiracje, np. jak zaprojektować kurs online, jak angażować marginalizowane grupy społeczne w życie kulturalne, jak uczą się dorośli, jak promptować w ChatGPT czy generować obrazki za pomocą AI.
◾Wymiana doświadczeń z osobami uczestniczącymi w wydarzeniu.
◾Bezpłatne zasoby: narzędzia i materiały dla instytucji kultury wspierające tworzenie nowoczesnych projektów kulturalnych.

WARSZTATY:
◾AI storytelling
◾Ludzie i roboty – gdzie sztuka spotyka AI!
◾Wiersze, melodie i bity z RaveDJ
◾Podcast w bibliotece czy muzeum
◾Jak wykorzystać podcast do rozszerzenia oferty instytucji kultury? 🫴

WYKŁADY:
◾Innowacje w działaniach kulturalnych. Przegląd dobrych praktyk na podstawie raportu Mobile Culture
◾Jak zaprojektować i wyprodukować kurs online? Case study: kurs Mobile Culture
◾Nowe technologie w edukacji pozaformalnej dorosłych
◾Innowacje i dobre praktyki w edukacji kulturalnej

CZAS I MIEJSCE
10 listopada (piątek), godz. 8:00-14:30
Dom Kultury „Praga”, Pałacyk Konopackiego ul. Strzelecka 11/13 (wejście od ul. Środkowej) Warszawa

Szczegółowy program oraz opis warsztatów

Forum Mobile Culture powstaje w ramach międzynarodowego projektu #MobileCulture. Liderką i główną twórczynią kursu jest FUNDACJA CULTURE SHOCK.

Polscy partnerzy/ki projektu: Centrum Kultury Zamek, Centrum „ŁOWICKA”, Ośrodek KARTA, Galeria Labirynt, Instytut Kultury Miejskiej, Mazowiecki Instytut Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna w Cieszanowie, Podyplomowe Studia Menedżerskie dla Twórców, Artystów i Animatorów kultury, RoboKoba, Społeczne Miejsce Kultury Scena Robocza, Staromiejski Dom Kultury, Warsztaty Kultury w Lublinie.

designed by net-line.pl