Grafiki Stanisława Bałdygi w Domu Kultury LSM – wernisaż wystawy

Data dodania: 04 czerwiec 2024
Grafiki Stanisława Bałdygi w Domu Kultury LSM – wernisaż wystawy

WERNISAŻ WYSTAWY GRAFIKI

STANISŁAWA BAŁDYGI

„DALEJ W DRODZE. PRZYSTANEK SŁONECZNE WZGÓRZE”

7 czerwca 2024 r., godz. 17.00

 

Stanisław Bałdyga urodzony w 1945 roku w Lublinie. Studia na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu w latach 1965 – 1970. Dyplom w pracowni prof. Edmuda Piotrowicza i prof. Ryszarda Krzywki w zakresie grafiki artystycznej. Wcześniej absolwent Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie, po studiach nauczyciel w. w. liceum i wice-dyrektor. Współorganizator Małej Galerii Grafiki, oraz powstania galerii „Pod Podłogą” – organizator licznych plenerów i warsztatów twórczych.

78 wystaw indywidualnych np. w Galerii Sceny Plastycznej KUL, Muzeum Lubelskim, Muzeum w Kozłówce, czy Galerii Wozownia w Toruniu, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie.

Udział w ponad 350 wystawach w kraju i za granicą: np. Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie. Triennale Grafiki Polskiej w Katowicach. Wystawa w ramach MTG, Japonia – Polska, Centrum Sztuki i Techniki Japońskiej Mangha, Wystawa: Polskie Odkrycie w Sztuce Graficznej XX wieku – Linoryt Punktowy, Polska Szkoła Grafiki – Galeria u Dyplomatów Ministerstwa Spraw Zagranicznych Warszawa 2010. Wystawa : Uczta u Mistrzów, Kraków 2013. Wystawa: Ambasador Sztuki – Bruksela, Warszawa 2013. Wystawy: Trans-Grafia, fundacja im. Mariusza Kazany w różnych miastach Chin i Włoch od 2013 roku.

Nagrody i wyróżnienia twórcze np nagroda i medal X Międzynarodowy Konkurs Graficzny i. J. Gielniaka, wyróżnienie I MIędzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych im. T. Kulisiewicza Imprint. I wyróżnienie X Quadriennale Drzeworytu i Linorytu Polskiego MTG.

Medal srebrny Gloria Artis, Srebrny Krzyż Zasługi, złota odznaka Zasłużony dla Miasta Lublina, Zasłużony Działacz Kultury, Złota Odznaka ZPAP. Nagroda Prezydenta Miasta Lublin za całokształt 2023 r.

designed by know-line.pl