Hej, lelija – spotkanie wokół kolęd tradycyjnych

Data dodania: 28 grudzień 2023
Hej, lelija – spotkanie wokół kolęd tradycyjnych

Kolędy można śpiewać, można o nich opowiadać, analizować je, a nawet „oglądać”. W jaki sposób? O tym przekonają się uczestnicy i uczestniczki spotkania wokół kolęd tradycyjnych, które odbędzie się 4 stycznia 2024 w Warsztatach Kultury przy ul. Grodzkiej 5a w Lublinie.

– Podczas spotkania zajmiemy się zarówno kolędami, powstałymi na wsi, ale też tymi, które przywędrowały na wieś za sprawą kantyczek, czyli w formie drukowanych śpiewników. Będziemy ich słuchać, wspólnie śpiewać, a przede wszystkim dowiemy się o nich czegoś więcej, na przykład zobaczymy odwołania do treści kolęd zapisane w dziełach sztuki ludowej i nie tylko – zaprasza do udziału Agata Turczyn z Warsztatów Kultury oraz członkini grupy Zielona Girlanda.

Czego jeszcze dowiedzą się uczestnicy i uczestniczki spotkania? Wspólnie z prowadzącymi – grupą Zielona Girlanda w składzie: Ewelina Prokopiuk, Anna Szcześniak i Agata Turczyn – będą rozpoznawać motywy pojawiające się w tekstach pieśni. Skupią się także na przedstawionych w nich scenach i wątkach, oraz przyjrzą się użytemu w nich językowi.

Kiedy: 4 stycznia 2024 r. (czwartek), godz. 18.00–19.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: bez ograniczeń wiekowych
Wstęp wolny

designed by know-line.pl