Inscenizacja Bitwy nad Bugiem

Data dodania: 13 lipiec 2023
Inscenizacja Bitwy nad Bugiem

Trzecia inscenizacja Bitwy nad Bugiem rozegra się w dniach 21–23 lipca 2023 roku w Czumowie nad Bugiem, w pobliżu grodziska w Gródku, w powiecie hrubieszowskim, będącym pozostałością historycznego grodu Wołyń. To będzie największa z dotychczasowych edycji wydarzenia! Swój udział zapowiedziało blisko 500 rekonstruktorów z Polski i z zagranicy!

Odwiedzając Czumów będziecie mogli poznać życie codzienne toczące się w obozach wojów Bolesława Chrobrego i Jarosława Mądrego, uczestniczyć w prezentacjach dawnych rzemiosł, zobaczyć turnieje przygotowane przez Stowarzyszenie Chorągiew Rycerstwa Ziemi Lubelskiej. Nie zabraknie także wątku kultury Wikingów. W programie m.in: wykłady popularnonaukowe, koncerty muzyki dawnej, przegląd filmów archeologicznych, a także pokazy nowoczesnych technologii cyfrowych wykorzystywanych do popularyzacji dziedzictwa archeologicznego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Dziedzictwo dostępne. Profesjonalizacja kadr kultury i upowszechnienie dziedzictwa kulturowego – interdyscyplinarne partnerstwo Muzeum Narodowego w Lublinie i Muzeum Historii Kultury w Oslo”. Projekt korzysta z dofinansowania o wartości 483 000 € otrzymanego od Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Celem projektu jest zbudowanie trwałego międzynarodowego partnerstwa oraz sieci polsko-norweskiej współpracy.
Beneficjent: Muzeum Narodowe w Lublinie
Partner projektu: Muzeum Historii Kultury w Oslo

 

 

 

Partnerzy wydarzenia:
Stowarzyszenie Chorągiew Ziemi Lubelskiej
Muzeum im. ks. Stanisława Staszica w Hrubieszowie
Gmina Hrubieszów

designed by know-line.pl