Jak zrobić diaporamę? Warsztaty z tworzenia audiowizualnych kolaży w Galerii Labirynt

Data dodania: 20 marzec 2023
Jak zrobić diaporamę? Warsztaty z tworzenia audiowizualnych kolaży w Galerii Labirynt

Analogowa akcja warsztatowa – warsztaty diaporamy dla młodzieży i dorosłych

Kiedy: 25.03.2023 (sobota), godz. 16.00–19.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Bilet: 10 zł/osoba.
Zapisy są online – link do formularza zgłoszeniowego.

Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt.

Prowadzenie: Radek Bułtowicz.

Będzie okazja, aby nauczyć się w Galerii Labirynt tworzenia diaporam, czyli prac na pograniczu filmu i fotografii. Wszystko to pod okiem lubelskiego artysty, znawcy tego tematu: Radosława Bułtowicza. Warsztaty są przeznaczone dla osób od 16 roku życia.

Zajęcia rozpoczną się od pokazu gotowych analogowych diaporam. Będzie to spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Uczestnicy i uczestniczki warsztatów dowiedzą się, jak powstają te wizualne kolaże. Następnie sami i same spróbują ułożyć obrazy pod projekcje z gotowych materiałów na slajdach. Finałem będzie pokaz ukończonych diaporam warsztatowych.

Radek /eRBu/ Bułtowicz – wizualny „oprawca” koncertów, spektakli teatralnych i wydarzeń m.in. z: Grażyną Auguścik, Tomaszem Stańko, Johnem Scofieldem, grupami Morion Trio, Dazkarieh, Ścianka, Melt Yourself Down. eRBu realizuje „mapping” sceny lub wnętrza, w myśl idei, że ekran to za mało. Często używa płynów w wizualizacjach – korzysta m.in. z diaskopów, co daje możliwość „zfalowania” ekranu i całej przestrzeni. Wymienione ornamenty tła wraz z wrażeniem animacji poklatkowej realizuje za pomocą urządzeń analogowych!

 

designed by know-line.pl