Jarosław Prusiński – spotkanie autorskie

Data dodania: 25 wrzesień 2023
Jarosław Prusiński – spotkanie autorskie

W ramach Weekendu Seniora z Kulturą

Filia nr 28 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

zaprasza na spotkanie autorskie

z Jarosławem Prusińskim.

29 września 2023 r., godz. 17.00 – ul. Nadbystrzycka 85

Jarosław Prusiński

Z zawodu inżynier, z zamiłowania literat. Pasjonat historii. Publikował w wielu pismach: w tym w piśmie literackim Przydroża oraz Post Scriptum – kwartalniku o sztuce wydawanym w wersji polskiej oraz angielskiej, który przez kilka lat współtworzył. Autor ośmiu wydanych, plus pięciu w przygotowaniu, powieści oraz zbiorów opowiadań.
Prusiński zgrabnie łączy historię z science fiction (SF). Zaczynał jednak nie od historii ani nawet SF, ale od czystej fantasy. Debiutował mini-powieścią Szary Mag, która później rozrosła się do trylogii pod tym samym tytułem. Szarego Maga wydał sam, jako self-publisher. Zainteresowanie publikacją było tak duże, że pozycja weszła na listy bestsellerów kilku księgarń.
Kolejną pozycją wydawniczą był (wydany jedynie w wersji elektronicznej) zbiór opowiadań Vortex. Autor sam o sobie powiedziałby, że właśnie w krótkiej formie czuje się najlepiej (należy wspomnieć o zbiorze Niedopowiedziane), ale to jednak Zapomniani Bogowie. Słowiańska Opowieść – pełnowymiarowa powieść – zdobyła największe uznanie Czytelników.
Przez dziewięć miesięcy nie schodziła z listy bestsellerów Taniej Książki i otrzymała nominację do tytułu „książka roku”. Zapomniani Bogowie to opowieść o naszych słowiańskich korzeniach, wierzeniach, zwyczajach, a wszystko to w momentami zabawnej powieści romantycznej. Akcja kolejnej powieści historyczno-fantastycznej – Isztar – została osadzona w czasach starożytnego Sumeru.
Jeden z tytułów autora został przetłumaczony na język angielski. Możliwe, że jeszcze w tym roku Jarosław Prusiński zadebiutuje na rynkach anglojęzycznych.

designed by net-line.pl