Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów

Data dodania: 01 lipiec 2024
Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów

— Lubelska Federacja Bardów – koncert jubileuszowy 25-lecia

Kilka dni dzieli nas od wyjątkowego koncertu jednej z najbardziej znanych grup muzycznych w naszym mieście. Lubelska Federacja Bardów zaprasza do Wirydarza CK na swój jubileusz!

Lubelska Federacja Bardów to grupa muzyczna, która od 25 lat zaprasza odbiorców do świata poezji śpiewanej, piosenki literackiej czy utworów kabaretowych. Jej członkowie, którzy w swoim dorobku mają także projekty solowe, tworzą utwory autorskie, jak również nowe interpretacje znanych utworów. Rozpoczynali swoją działalność w Kawiarni Artystycznej Hades czyli w tym samym budynku, w którym działa Centrum Kultury w Lublinie. W koncercie jubileuszowym muzycy zaprezentują program „Od Kochanowskiego do Stachury”, podczas którego usłyszymy kompozycje członków LFB do tekstów poetyckich największych poetów w historii: Mikołaja Reja, Jana Kochanowskiego, Szymona Szymonowica, Sebastiana Klonowica, Kajetana Koźmiana, Franciszka Karpińskiego, Józefa Czechowicza, Edwarda Stachury, Kazimierza Grześkowiaka.

Po koncercie Bardowie zapraszają na spotkanie bezpośrednie, wspólne wieczorne muzykowanie oraz wspominanie pięknych i zabawnych historii z ich bogatego życia artystycznego.

Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

Lubelska Federacja Bardów – koncert jubileuszowy 25-lecia
5 lipca, godz. 19:00
Wirydarz CK

designed by know-line.pl