Już wkrótce 27. Międzynarodowe Spotkań Teatrów Tańca

Data dodania: 03 listopad 2023
Już wkrótce 27. Międzynarodowe Spotkań Teatrów Tańca
— Już wkrótce rozpoczynają się 27. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca!

Podczas tej edycji wydarzenia po raz kolejny przyglądamy się procesom i zmianom zachodzącym w świecie tańca. Modyfikacje i poszerzenia, które chcemy wprowadzić wyrastają z podstawowych wartości naszego Festiwalu: inkluzywności, różnorodności i otwartości.

Gościem specjalnym tegorocznej edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca będzie Yoann Bourgeois — znany na całym świecie francuski wizjoner nowego cyrku i tańca. Artysta zagości w Polsce po raz pierwszy i pojawi się właśnie w Lublinie, gdzie świat tańca współczesnego i nowego cyrku są tak sobie bliskie. „Nieosiągalny punkt zawieszenia” to program, który artysta przygotował specjalnie na lubelski festiwal. Etiudy łączące w sobie różne sztuki performatywne doskonale wpisują się w tegoroczną edycję wydarzenia, są bowiem poszukiwaniem odpowiedzi na pytanie o to,  jak będzie wyglądać przyszłość.

W 2023 roku widzowie festiwalu będą mieli więc okazję zobaczyć najciekawsze spektakle twórców z Danii, Grecji, USA, Francji, Norwegii, Ukrainy, Niemiec i oczywiście z Polski, którzy wyznaczają nowe trendy w sztuce tańca, np. taniec komponujący dźwięki, wciągający szaleńczy rave czy taniec brzuchomówców.

Festiwalowe spektakle wystawiane będą na trzech scenach: Centrum Kultury, Centrum Spotkania Kultur i ACKiM UMCS Chatka Żaka.

Z myślą o tancerzach i pedagogach tańca, zarówno profesjonalistach, jak i amatorach, w trakcie 27. edycji Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca zostaną zorganizowane zajęcia prowadzone przez zaproszonych na festiwal tancerzy i choreografów. Jednym z nauczycieli będzie Rainer Behr, znakomity tancerz i choreograf z Wuppertal Tanztheater Pina Bausch. Mistrzowskie warsztaty poprowadzi też słynny francuski artysta Yoann Bourgeois. Odbędą się także spotkania warsztatowe z technik tanecznych, kompozycji tańca i choreografii z gośćmi 27. MSTT na poziomie średnio zaawanasowanym i zaawansowanym.

Szczegółowe informacje i zapisy: mstt.pl

Bilety na spektakle dostępne są w kasie CK oraz online.

27. Międzynarodowe Spotkania Teatrów Tańca
9 — 13 listopada 2023
Centrum Kultury w Lublinie

designed by know-line.pl