„Kadry lubelskie” Tymoteusza Toczyńskiego w Galerii Ratusz

Data dodania: 02 luty 2024
„Kadry lubelskie” Tymoteusza Toczyńskiego w Galerii Ratusz

„Kadry lubelskie” to nowa wystawa, którą mieszkanki i mieszkańcy miasta mogą obejrzeć w Galerii Ratusz. Prace autorstwa Tymoteusza Toczyńskiego będą dostępne dla zwiedzających do końca lutego.

W przestrzeni Ratusza zaprezentowano 23 obrazy artysty. Eksponowane prace to pejzaże utrzymane w żywej, bogatej kolorystyce, przedstawiające głównie kadry ze Starego Miasta oraz najbardziej znane lubelskie zabytki. Autorem wystawy jest Tymoteusz Toczyński, urodzony w Lublinie artysta, absolwent Wydziału Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Wcześniej ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Częstochowie na kierunku projektowanie graficzne. Na co dzień zajmuje się malarstwem tradycyjnym, projektowaniem wnętrz, grafiką użytkową, fotografią, modelowaniem 3D oraz szeroko pojętym designem. Zainteresowanie architekturą znajduje odzwierciedlenie w twórczości malarskiej artysty.

Wystawę „Kadry lubelskie” autorstwa Tymoteusza Toczyńskiego można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 29 lutego br., od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30. Z kolei, 28 lutego, o godz. 16.30 zaplanowano finisaż wystawy.

designed by know-line.pl