Kolekcja prac malarskich w Galerii Ratusz

Data dodania: 19 czerwiec 2024
Kolekcja prac malarskich w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę malarstwa Grupy Twórczej z Pracowni Kultury Tatary filii Dzielnicowego Domu Kultury „Bronowice”. Ekspozycja prezentuje kolekcję prac malarskich artystek i artystów działających w Grupie, które powstały w technice olejnej.

Różnorodna tematyka obrazów skupia się między innymi wokół natury oraz architektury dobrze znanych zaułków lubelskiego Starego Miasta czy Kazimierza Dolnego. Autorki i autorzy tworzący Grupę Twórczą działają wspólnie od niemal 14 lat w Pracowniach Kultury Tatary pod okiem Aleksandry Machowskiej-Skrockiej. Pracownia jest miejscem, gdzie uzdolnione artystycznie mieszkanki i mieszkańcy Lublina mogą dzielić się twórczymi pasjami w gronie bliskich osób i w przyjaznej atmosferze. Wszystkie stworzone podczas spotkań Grupy realizacje są odzwierciedleniem twórczej kreacji jej uczestniczek i uczestników, mającej na celu uwolnienie emocji, odnalezienie swojej drogi artystycznej czy rozwój osobisty. Schemat zajęć opiera się na swobodnej wypowiedzi twórczej, tym samym prezentowany zbiór prac stanowi swoisty kolaż, powstały w wyniku obserwacji natury, ciekawości świata oraz wyobraźni artystek i artystów.

Wystawę można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 1 sierpnia, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 7.30 do 15.30.

 

designed by know-line.pl