Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Czarodziejki z księżyca”

Data dodania: 12 luty 2024
Kuratorskie oprowadzanie po wystawie „Czarodziejki z księżyca”

Czarodziejki z księżyca. Uratujemy świat – my młode i dziad! 
Podczas oprowadzania osoby zwiedzające nie tylko poznają kulisy i szerszy kontekst wystawy oraz poszczególnych dzieł, będzie to też okazja, aby zadać nurtujące pytania czy opowiedzieć o swoich przemyśleniach i doświadczeniach.

🔸Kiedy: 15.02.2024 (czwartek), godz. 17.00
🔸Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
🔸Dostępność: Oprowadzanie tłumaczone na język ukraiński. Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: edu@labirynt.com.
🔸Wstęp: bezpłatny

Prowadzenie: Mateusz Wszelaki

Współczesny świat nadal dostarcza sztuce inspiracji, a artyści i artystki stają się komentatorami rzeczywistości. Z kolei każdy i każda z nas w pędzie codzienności zadaje sobie pytanie „czy dam radę?”, a kiedy zaczyna brakować siły zaczynamy szukać gotowych przepisów na życie. A takich nie ma – każdy/każda z nas pisze swoją własną historię.

Wystawa „Czarodziejki z księżyca” to oniryczna i huczna opowieść o świecie, który nie daje spokoju i ciągle rzuca wyzwania do rozwiązania. Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie, podczas którego Mateusz Wszelaki przeprowadzi osoby uczestniczące przez inspiracje, które stoją za konkretnymi pracami i opowie o rezonujących z wystawą elementach Curortu Vieniava. Podczas oprowadzania usiądziemy też do wspólnej rozmowy o tym, jak wygląda dzisiaj współczesna sztuka i czy nadal musi być piękna?

designed by know-line.pl