Land art na granicy

Data dodania: 24 sierpień 2023
Land art na granicy

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na „Land art na granicy”. Jest to plenerowy program edukacyjny dla osób dorosłych zainteresowanych sztuką i naturą, zorganizowany w obszarze działalności artystycznej, której tło to przestrzeń ziemi i środowisko naturalne. Miejscem warsztatów będą Sławatycze, położone na lewym brzegu Bugu, przy granicy z Białorusią, niewielkie i niezwykle urocze pod względem przyrodniczym i krajobrazowym.

Grupa warsztatowa będzie pracować z Mirosławem Maszlanko, tworząc interwencje artystyczne w środowisku naturalnym. Wytwory pracy będą w całości ekologiczne, a pozostawienie ich upływowi czasu i działaniu natury jest integralną częścią projektu. Całość zwieńczona zostanie wspólną prezentacją prac – plenerowym wernisażem w formie spaceru. Podstawowym, acz nie jedynym materiałem używanym przez osoby biorące udział w wydarzeniu będzie wiklina. Uczestnicy będą mieli do dyspozycji spory, zróżnicowany teren – od otwartego pola, przez świetlisty park, po gęsto zarośnięty lasek. Każdy wykona własny, indywidualny projekt. Istotny jest proces – doświadczenie, twórczy namysł, zmierzenie się z nowym zagadnieniem.

O prowadzącym

Mirosław Maszlanko – absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się land artem i site-specificem, nawiązuje do arte povera. Swoje rzeźby, instalacje i formy przestrzenne tworzy z naturalnych materiałów (źdźbła trawy gatunku trzęślica modra, wosk, wiklina, liście i inne fragmenty roślin, drewno, bambus), wykorzystując ich właściwości dla uzyskania ekspresji artystycznej. Wielokrotny stypendysta Ministra Kultury oraz The Pollock-Krasner Foundation w Nowym Jorku.

 Informacje praktyczne
Kiedy:
10 września (niedziela) – przyjazd uczestników
11–15 września (poniedziałek–piątek) – warsztaty
16 września (sobota) – wernisaż, spotkanie podsumowujące projekt
17 września (niedziela) – wyjazd
Gdzie:
Sławatycze, woj. Lubelskie
Dla kogo: dla osób pełnoletnich
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, formularz będzie otwarty do 31 sierpnia, o przyjęciu na wydarzenie decyduje sposób odpowiedzi na pytania zawarte w kwestionariuszu. Udział w projekcie jest bezpłatny.
Organizator zapewnia:

  • noclegi w pokojach 4 osobowych z dostępem do łazienek;
  • wyżywienie: artykuły spożywcze na śniadania i kolacje do samodzielnego przygotowania posiłku, obiady wegetariańskie.
  • dostęp do kuchni;
  • materiały i narzędzia.

We własnym zakresie:

  • transport;

ubrania robocze.

 Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury Kultura – Interwencje. Edycja 2023.

designed by know-line.pl