Leszek W. Niewiadomski „Spójność widzenia” – wernisaż w Domu Kultury LSM

Data dodania: 06 listopad 2023
Leszek W. Niewiadomski „Spójność widzenia” – wernisaż w Domu Kultury LSM

Dom Kultury LSM

ul. K. Wallenroda 4a

zaprasza na wernisaż wystawy

Leszek W. Niewiadomski

„Spójność widzenia”

10 listopada 2023, godz. 17.00

Leszek Niewiadomski ukończył studia magisterskie w IWA UMCS. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w pracowni malarstwa prof. Ryszarda Lisa, a studia podyplomowe z grafiki artystycznej w pracowni prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Jest współzałożycielem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków. Należy do Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Związku Polskich Artystów Plastyków, Stowarzyszenia Pastelistów Polskich. Jest współzałożycielem Grupy Artystycznej Kontrast.

Zajmuje się malarstwem akrylowym, pastelem olejnym i akwarelą. Swoją twórczość malarską prezentował na 70 wystawach autorskich i ponad 170 wystawach zbiorowych w Polsce i zagranicą: Dania, Francja, Holandia, Kanada, Rumunia, Słowacja, Ukraina, Włochy. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych, placówek dyplomatycznych, galerii oraz w kolekcjach prywatnych w Polsce i zagranicą.

W 2017 roku TVP Lublin zrealizowała film o twórczości Leszka Niewiadomskiego pt. „Radość tworzenia” z cyklu reportaży Zwykłe Niezwykłe, ukazujących historie artystów w odniesieniu do kultury i sztuki.

Twórca ilustracji dla wydawnictw literackich i naukowych w Polsce, Hiszpanii i USA.

Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach międzynarodowych i ogólnopolskich z zakresu malarstwa. W uznaniu za dorobek twórczy i zasługi na rzecz edukacji, kultury i sztuki został odznaczony: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Medalem Pamiątkowym Województwa Lubelskiego, Medalem Prezydenta Miasta Lublin, Medalem 700-lecia Miasta Lublin, Medalem Dantibus Spem.

Został również uhonorowany: Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego – 2010, 2015, 2021, Nagrodą Prezydenta Miasta Lublin – 2003, 2015, 2020, Nagrodą Ministra Edukacji Narodowej – 2019, stypendium Prezydenta Miasta Lublin na realizację projektu „Mistyczny Lublin – architektura naszych przodków” – 2019.

 

designed by net-line.pl