„Lubię Lublin” – grafiki nastoletniej Natalii Jędrzejek w Galerii Ratusz

Data dodania: 09 maj 2023
„Lubię Lublin” – grafiki nastoletniej Natalii Jędrzejek w Galerii Ratusz

W maju Galeria Ratusz zaprasza na wystawę „Lubię Lublin” autorstwa Natalii Jędrzejek. Ekspozycja jest efektem kilkuletniej pracy młodej artystki, która w swoich grafikach prezentuje wyjątkowe interpretacje najważniejszych zabytków Lublina.

Natalia Jędrzejek jest uczestniczką zajęć w Młodzieżowym Domu Kultury „Pod Akacją”. Swój talent szlifuje pod kierunkiem Katarzyny Niedźwiadek w Pracowni Rysunku i Grafiki. W przestrzeni Ratusza zaprezentowano 20 linorytów nastoletniej graficzki. Prace przedstawiające najważniejsze lubelskie zabytki utrzymane są w kolorach czerni i bieli.

Utalentowana artystka jest laureatką wielu konkursów plastycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Za swoją twórczość otrzymała, m.in. nagrodę w kategorii Grafika podczas XXI Międzynarodowego Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży w Toruniu – jednego z najbardziej prestiżowych konkursów plastycznych dla dzieci na świecie. Ponadto, jedna z jej prac została wykorzystana, jako okładka katalogu i plakatu, który towarzyszył całemu Biennale w 2018 roku.

Wystawę „Lubię Lublin” przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury „Pod Akacją” w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 30 maja, od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

designed by know-line.pl