Lublin w rytmie Innych Brzmień. Za nami Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2024

Data dodania: 01 lipiec 2024
Lublin w rytmie Innych Brzmień. Za nami Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia 2024

W ostatni weekend Lublin tętnił muzyką. Najlepiej słuchało się jej na Błoniach pod Zamkiem, gdzie odbywał się festiwal Wschód Kultury — Inne Brzmienia.
Na scenie zaprezentowali się m.in. Adrian Sherwood -założyciel kultowej londyńskiej oficyny On-U Sound, psychodeliczno-dubowa supergrupa African Head Charge , wirtuoz fortepianu Lubomyr Melnyk, potęga sceny noise jazzowej oraz free improv – RuinsZu,  topowy artysta nowojorskiej sceny awangardowej – Yonatan Gat oraz jedna z czołowych postaci brytyjskiej muzyki elektronicznej – Halina Rice.
Widzowie, którzy tłumnie pojawili się na koncertach, mieli powody do zadowolenia. Masa doskonałych i  różnorodnych dźwięków, ciekawe spotkania, wystawy, kino oraz atrakcje dla dzieci zagwarantowały uczestnikom moc wrażeń. „Występ przerósł najśmielsze oczekiwania. Ciuchy falowały w rytm hipnotycznej muzyki z genialnymi wizualizacjami”, „Uwielbiam na Innych to, że zawsze wyhaczy się kogoś do późniejszego odsłuchu – klasa!, „Już sobie termin na 2025 zapisuję w kalendarzu złotym flamastrem”- komentowali na social mediach fani. Kolejna edycja Festiwalu odbędzie się w dniach 3-6 lipca 2025 r.

Była to 17. edycja organizowanych przez Warsztaty Kultury lubelskich Innych Brzmień i 11. w ramach Wschodu Kultury, czyli projektu realizowanego przez Narodowe Centrum Kultury ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz przez 3 miasta wschodniej Polski – Lublin, Białystok i Rzeszów.

designed by know-line.pl