Napisz limeryk, zrób zdjęcie i zabłyśnij na Nocy Kultury!

Data dodania: 06 maj 2024
Napisz limeryk, zrób zdjęcie i zabłyśnij na Nocy Kultury!

Lubelska Noc Kultury już za niespełna miesiąc. W nocy z soboty na niedzielę (1/2 czerwca) wszystko może się zdarzyć! Będziemy wspólnie zachwycać się Lublinem jako miastem niezwykle klimatycznym, które na te kilka godzin zamieni się w raj dla wszystkich miłośników sztuki. Na publiczność czeka szereg atrakcji. Oprócz instalacji artystycznych, pokazów, wystaw i koncertów, organizatorzy przygotowali dwa wyjątkowe konkursy!
Do wygrania są aparaty Instax, gadżety festiwalowe oraz debiut poetycki na Wieży Trynitarskiej podczas Nocy Kultury! Hasło tegorocznej edycji festiwalu to „Neurony Miasta”. Program dostępny jest na stronie nockultury.pl

Podczas organizacji Nocy Kultury zależy nam na angażowaniu publiczności w tworzenie Festiwalu, tak by każdy mógł poczuć się jego częścią. Jest oczywiście otwarty nabór projektów, w którym w tym roku osiągnęliśmy wspólnie rekord jeśli chodzi o liczbę zgłoszeń! Mamy jednak coś też dla osób, które chcą się zaangażować, ale w nieco inny sposób. W tym roku przygotowaliśmy dwa konkursy – literacki i fotograficzny. Udział w nich to wspaniała okazja do wyrażenia swojej kreatywności i podzielenia się twórczością z innymi. Nagrody są naprawdę wyjątkowe. Zwycięskie limeryki o Lublinie zostaną wyświetlone na Wieży Trynitarskiej podczas Nocy Kultury. To niepowtarzalna szansa, by Twoja twórczość została doceniona i zaprezentowana publicznie, co może być nie tylko powodem do dumy, lecz także inspiracją dla innych. Z kolei konkurs fotograficzny „Neurony Miasta” gwarantuje świetną zabawę, daje możliwość pokazania swojego talentu oraz spojrzenia na Noc Kultury z własnej perspektywy – opowiada Joanna Wawiórka-Kamieniecka, dyrektorka Festiwalu.

Konkurs poetycki „Limeryk z Lublinem”. Poetko! Poeto! Weź udział w konkursie na limeryk i zobacz swój utwór wyświetlony na Wieży Trynitarskiej w Noc Kultury!
Limeryki to krótkie, groteskowe wiersze o tematyce humorystycznej, często wręcz absurdalnej. Jest to najczęściej pięć wersów o ustalonej liczbie sylab akcentowanych. Charakteryzuje je także określony schemat – zwyczajowo pierwszy wers to prezentacja głównego bohatera i miejsca akcji, (w tym przypadku będzie to Lublin), w drugim rozwija się akcja, trzeci i czwarty zawiązują nowy rym, a piąty przynosi zabawne rozwiązanie opisywanej sytuacji.

Jeden z najbardziej znanych limeryków Wisławy Szymborskiej:

Na przedmieściach żył Singapuru
pewien słynny z przemówień guru.
Lecz raz wyznał mi z płaczem:
,,Mam kłopoty z wołaczem
i do szczura wciąż mówię: szczuru!”

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
1. Napisz limeryk, w którym pojawia się nazwa miasta Lublin.
2. Prześlij napisany limeryk na adres: info@nockultury.pl (w temacie e-maila napisz: „Limeryk z Lublinem”).

Zwycięskie najbardziej niezwykłe kreatywne i zabawne utwory zostaną wyświetlone 1 czerwca podczas Nocy Kultury na Wieży Trynitarskiej. Konkurs trwa do 20 maja 2024 r. do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników nastąpi 24 maja 2024 r. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Neurony miasta – zrób zdjęcie obrazujące hasło tegorocznej Nocy Kultury. Pokaż nam, co dzieje się z miastem w trakcie Festiwalu i wygraj Instaxa mini oraz festiwalowe gadżety!

Co trzeba zrobić, żeby wziąć udział w konkursie?
 1. Zrób zdjęcie podczas Nocy Kultury, które pokaże, jak widzisz neurony miasta.
2. Opublikuj je na Instagramie. Pamiętaj, że Twój profil musi być publiczny!
 3. W opisie napisz zdanie: Neurony miasta w Noc Kultury.
 4. Oznacz zdjęcie: @NocKultury

Zwycięskie, najbardziej kreatywne zdjęcia wybierze jury konkursu złożone z przedstawicieli zespołu organizacyjnego Nocy Kultury. Konkurs trwa od 1 czerwca 2024 r. od godziny 19.00 do 5 czerwca 2024 r. do godziny 23.59. Ogłoszenie wyników nastąpi 10 czerwca. Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla osób pełnoletnich.

Przypominamy, że do 7 maja trwa nabór Młodych Raperów i Raperek. Laureaci i laureatki konkursu zaprezentują się na muzycznej scenie Nocy Kultury. To świetna okazja, aby podzielić się swoją twórczością i zdobyć uznanie lubelskiej publiczności. Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza online dostępnego na stronie nockultury.pl.

Program Festiwalu dostępny jest na stronie internetowej www.nockultury.pl

O Nocy Kultury

Noc Kultury to kilkaset bezpłatnych wydarzeń artystycznych w przestrzeni publicznej Lublina. To tysiące uśmiechniętych ludzi spacerujących ulicami miasta w poszukiwaniu niezapomnianych wrażeń. To jedyna taka noc w roku, kiedy niemożliwe staje się możliwe! Koncerty, instalacje świetlne, spektakle, pokazy, warsztaty i wiele, wiele innych, wymykających się definicjom. Uczestnicy i uczestniczki mogą przeżyć kumulację doświadczeń i przygód spakowanych w pakiet siedmiu godzin. Tylko od nich zależy, czy to będzie noc szalonych koncertów i spektakli, czy kameralnych spotkań literackich. Noc Kultury, poprzez instalacje w przestrzeni publicznej, zmienia całe ulice nie do poznania: to czas, kiedy można wąchać bramy, głaskać kudłate ściany, zaglądać przez dziurkę od klucza do fantastycznych światów. Przed wyjściem koniecznie trzeba naładować baterie w aparacie!

Noc Kultury
1/2 czerwca 2024 r.
Stare Miasto, Lublin
Wstęp wolny

 

Organizatorem Festiwalu są Warsztaty Kultury w Lublinie, Instytucja Kultury Miasta Lublin oraz Miasto Lublin.

 

Patronat honorowy nad projektem objął Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk.

Patroni medialni: TVP Kultura, TVP 3 Lublin, Polskie Radio Lublin, Radio Centrum, Gazeta Wyborcza, dlaStudenta.pl, Kultura Enter
Sponsorzy: Perła – Browary Lubelskie S.A.

 

designed by know-line.pl