Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Data dodania: 03 wrzesień 2021
Narodowe Czytanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie zaprasza na dziesiątą odsłonę Narodowego Czytania. W tym roku, 4 września o godz. 12.00 zapraszamy na naszą stronę facebookową na nagranie „Moralności pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Pracownicy Biblioteki dzięki uprzejmości Teatru im. Juliusza Osterwy będą ubrani w stroje z epoki i grali w pięknej przestrzeni Księgarni Dosłowna.

W dniach 3 – 10 września zachęcamy do przybycia do Filii nr 2 przy ul.

Peowiaków 12, z własnym egzemplarzem „Moralności Pani Dulskiej”, w którym będzie można otrzymać okolicznościową pieczęć, upamiętniającą tegoroczną akcję.

 

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W 2013 roku do akcji przystąpiła Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie, czytaliśmy dzieła Aleksandra Fredry. Podczas następnych edycji przeczytano kolejno: „Trylogię” Henryka Sienkiewicza, „Lalkę” Bolesława Prusa, „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W 2017 roku lekturą Narodowego Czytania było „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego, a w

2018 r. czytane było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego, a 2019 roku Nowele polskie. W 2020 roku ze względu na panującą epidemię postanowiliśmy dokonać nagrania „Balladyny” Juliusza Słowackiego i udostępnić w sieci internetowej.

 

 

Mamy głęboką nadzieję, że wspólne Narodowe Czytanie po raz kolejny dostarczy nam dużo radości w obcowaniu z wybitną polską literaturą.

designed by know-line.pl