Niech rozkwitnie miłość akcja czytelnicza MBP w Lublinie

Data dodania: 06 luty 2023
Niech rozkwitnie miłość akcja czytelnicza MBP w Lublinie

Zapraszamy do udziału w akcji czytelniczej organizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Lublinie z okazji Walentynek pod nazwą „Niech rozkwitnie miłość”.

 

 

Z okazji Walentynek bibliotekarze przygotowali zabawę czytelniczą. Tylko 14 lutego

w wyznaczonych lubelskich kwiaciarniach* będzie można otrzymać książkę zapakowaną w szary papier z czerwonym serduszkiem i logo Biblioteki jako dodatek do zakupionych bukietów kwiatowych.

 

Jakie tytuły przypadną w udziale osobom kupującym bukiety – to pozostanie niespodzianką.

W tegorocznej edycji przeznaczone na akcję książki nie posiadają żadnej wskazówki, opisu czy sugestii dotyczącej zawartości paczuszki, ale można się spodziewać m.in. książek z literatury obyczajowej, romansu, kryminałów i sensacji.

 

Jesteśmy pewni, że losowy wybór lektury wpłynie na poszerzenie gustów czytelniczych osób obdarowanych walentynkową „książką-niespodzianką”.

Miło nam będzie, jeśli obdarowana osoba zrobi selfie z książką i w poście na Facebooku lub Instagramie oznaczy nas #MBPwalentynki.

 

Nasze walentynkowe akcje każdego roku zyskują duże uznanie wśród odwiedzających bibliotekę czytelników. Zapraszamy do włączenia się w jej tegoroczną odsłonę, która potrwa do wyczerpania zapasów!

 

 

Natomiast w naszych placówkach na czytelników będą czekały kolejne niespodzianki.

 

Filia nr 9, ul. Krańcowa  106,

„Romans z biblioteką” – w prezencie dla zainteresowanych czytelników upominek książkowy oraz zakładka z sentencją walentynkową.

 

Filia nr 18, ul. Głęboka  8a,

„Zakochaj się w bibliotece” – czytelnik otrzyma wylosowaną książkę wraz z wypisaną w serduszku walentynkową sentencją.

 

Filia nr 23, ul. Prof. A. Gębali 6  (szpital)

„Walentynkowy motylek” – warsztaty plastyczne dla dzieci przebywających na oddziałach w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym.

 

Biblio, Filia 32, ul. Szaserów 13-15

13 – 18 lutego – „Walentynkowy tydzień w Biblio” – zainteresowani mogą wybrać dla siebie książkowy prezent wyłącznie na podstawie… pierwszego zdania – cytatu z książki.

Specjalnie przygotowane i opakowane utwory beletrystyczne i popularnonaukowe będą czekały w Biblio do wyczerpania zapasów.

 

Filia nr 34, ul. Judyma  2a

„Bo serce nie jest sługą” – czytelnicy otrzymają walentynkowe zakładki z fragmentami utworów Wisławy Szymborskiej oraz Walentynkowy Biuletyn Informacyjny. Dwudziestu pierwszych czytelników  zostanie obdarowanych książkami.

 

Filia nr 35, ul. Bursztynowa 20,

„Stwórz nową parę książkowych zakochanych” – zabawa literacka, dodatkowo okazjonalne zakładki oraz słodkie niespodzianki.

 

Filia nr 38, ul. Relaksowa 25,

„Książka czy cukierek” – loteria. Losy będą opatrzone sentencjami miłosnymi. Na tych, którzy będą mieli więcej szczęścia w losowaniu, czeka książka, dla bardziej pechowych – cukierek i sentencja poetycka.

 

 

Filia nr 40, ul. Sławin 20

10 lutego (piątek), godz. 16.30 – „Retro” – warsztaty kartek walentynkowych dla dorosłych.

 

 

*Kwiaciarnie biorące udział w akcji:

Kwiaciarnia Badyle i tyle – CH Lublin Plaza, ul. Lipowa 13

Stoiska z kwiatami „Na Murku” – 2 punkty wzdłuż murku na Krakowskim Przedmieściu

Kwiaciarnia – Grasz w zielone? – ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 43

Kwiaciarnia w Podcieniach – ul. Krakowskie Przedmieście 2

Kwiaciarnia Kwiatosfera – Stanisława Staszica 1

designed by know-line.pl