„Nowonarodzenie” w Galerii Ratusz

Data dodania: 29 marzec 2024
„Nowonarodzenie” w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę malarstwa lubelskiej artystki Miriam Poździk-Struś. Zbiór 19 obrazów jest prezentacją ostatnich dzieł malarki, których tematyka oparta jest na wydarzeniach biblijnych.

Zaprezentowane na wystawie obrazy tworzone są w technice mixed media, która łączy ze sobą olej, akryl, szlagmetal, przeszycia, rozprucia czy kolaż. Dzięki zastosowaniu tych różnych kombinacji, dzieła uzyskują bardziej sensoryczny efekt i wychodzą poza schemat standardowego malarstwa.

Miriam Poździk-Struś jest absolwentką Wydziału Artystycznego UMCS na kierunku Edukacja Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych. Artystka porusza się po wielu dyscyplinach, natomiast to malarstwo stanowi dominującą część jej dorobku artystycznego. Tworzy dzieła z pogranicza współczesnych ikon malarskich, jak również abstrakcji. Jej obrazy emanują głębią emocji, prowokując tym samym do refleksji.

Wystawa jest dostępna, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30 w budynku Ratusza (pl. Łokietka), do 16 kwietnia.

designed by know-line.pl