Odsłonięcie muralu na fasadzie Galerii Labirynt / Artolucja

Data dodania: 25 październik 2023
Odsłonięcie muralu na fasadzie Galerii Labirynt / Artolucja
Artolucja. Sztuka oczami uchodźców i uchodźczyń

Galeria Labirynt i UNHCR, Agencja Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców zapraszają na odsłonięcie muralu, który wspólnymi siłami zaprojektowała i wykonała grupa młodych ludzi. Można go będzie oglądać na fasadzie Galerii Labirynt. Praca w twórczy sposób łączy różne estetyki i jest wielowątkowa. Dotyka spraw, którymi poprzez sztukę chciały się podzielić osoby uczestniczące w warsztatach. Znajdziemy tam tropy nie tylko doświadczeń uchodźczych, ale też ich marzeń, planów i inspiracji.

Odsłonięcie muralu
Kiedy: 29.10.2023 (niedziela), godz. 16.00
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5, Lublin
Dostępność: Mural znajduje na ścianie Galerii Labirynt od ul. Poniatowskiego i jest możliwy do obejrzenia z poziomu chodnika biegnącego wzdłuż ulicy lub z poziomu gruntowej ścieżki biegnącej wzdłuż budynku – ścieżka miejscami wysypana jest drobnym kamieniem. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy, tłumaczenie: Ewelina Lachowska. Otwarcie tłumaczone na język ukraiński, tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk. Otwarcie tłumaczone na język angielski, tłumaczenie: Krystian Kamiński.
Wstęp: wolny

Autorki i autorzy projektu muralu: Kseniia Adamenko, Olga Bochkar, Tetiana Buriakivska, Paulina Chmiel, Bohdan Drovozyuk, Munachiso Christiana Ibekwe, Oleksandra Makarchuk, Daria Meshkova, Basia Mieżyjewska, Stanislaw Mychailov, Taisiia Schevchenko, Yuliia Shevchuk, Zoia Syzova, Iasna-Mariia Tsyktor

Opieka artystyczna: Maciej Pałka

Podczas warsztatów udało się stworzyć grupę warsztatową nastawioną na współdziałanie, a także otwartą na wielogłos. Podczas części projektowej uczestnicy i uczestniczki starali się wypracować wspólną wizję, łączącą jednocześnie indywidualne wyobrażenia i umożliwiającą każdemu i każdej wyrażenie siebie. Grupę prowadził Maciej Pałka, artysta, rysownik, twórca komiksów.

Za artystycznym przedsięwzięciem w Lublinie, tak jak za podobnymi akcjami prowadzonymi w innych częściach świata, stoi przekonanie, że poprzez sztukę można kreować lepszy świat, ten zbudowany na ideach wspólnotowości, kreatywności i pozytywnej sile.

Chcesz pomóc malować mural? Zapraszamy do Galerii Labirynt w dniach 25–27 października (w godz. 16.00–19.00) oraz 28 października (w godz. 10.00–13.00) – malowanie otwarte jest dla wszystkich osób chcących włączyć się w nasz projekt.

Wydarzenie w ramach projektu „Artolucja. Sztuka oczami uchodźców i uchodźczyń”.

designed by net-line.pl