Oleksandr Halishchuk, EPSI: Experimental – Plastic – Synthetic – Inter*connected

Data dodania: 18 kwiecień 2023
Oleksandr Halishchuk, EPSI: Experimental – Plastic – Synthetic – Inter*connected

Od „Absolutely Fabulous” i „Divine Davide” przez „Simple Life” i „Pete Burns” po początek nowej queerowej rewolucji hyperpop i radykalnej nowej generacji pirackich wersji apek do tworzenia muzyki, DIY (zrób to sam) i antykapitalistycznych osób queer w digicore.

KIEDY: 26.04.2023 (środa), godz. 18.00-21.00
GDZIE: Biblioteka Azyl (dawna Galeria Labirynt | Plaza), ul. Lipowa 13, Lublin (wejście od ul. Ofiar Katynia) DOSTĘPNOŚĆ: Wydarzenie odbywa się na parterze w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych.
WSTĘP: wolny
PROWADZĄCY: Oleksandr Halishchuk

EPSI to jednocześnie prezentacja/dyskusja oraz playlista/impreza hyperpop i digicore. Wydarzenie tworzą dwie części o charakterze performatywnym.

Pierwsza część to prezentacja/dyskusja na temat „dekad” – eksperymentalnych lat 90. i kultowych (plastikowych) lat 2000. Druga część, w formie wykładu, mówi o wpływie tych popkulturowych fenomenów na queerową kulturę i współczesną queerową muzykę, czego przykładami są hyperpop i digicore oraz późniejsze celebrowanie muzyki queer.

Oleksandr Halishchuk (on/oni) – pochodzi z południowej Ukrainy, z miasta Melitopol. Jest artystą multimedialnym, queer-anarchistą i działaczem oddolnym (wcześniej mieszkającym w Kijowie). Pracują z wrażliwością, obecnością i straconymi chwilami.

Projekt „Queerujemy Lublin” dofinansowany jest z funduszy Europejskiej Fundacji Kultury w ramach programu „The Europe Challenge 2022–2023”.

designed by know-line.pl