Performance Platform Lublin 2023

Data dodania: 22 czerwiec 2023
Performance Platform Lublin 2023

22–24 czerwca 2023, codziennie od 18.00

Lublin, Galeria Labirynt

Performance Platform Lublin jest skupiony na działaniach performatywnych młodych osób artystycznych, ich potrzebie ekspresji i wymiany doświadczeń. Cała formuła festiwalu jest tworzona przez młode osoby, wspomagane jedynie przez doświadczonych tutorów i tutorki. Performans jest dziedziną sztuki, w której łatwo można zawrzeć manifest i wypowiedzieć swoje zdanie na różne tematy, do czego tytułowa “platforma” ma zachęcić. Oprócz pokazów performatywnych w trakcie festiwalu odbywają się warsztaty, projekcje filmowe oraz dyskusje. Różnorodność dróg i strategii, szerokość perspektyw i rozpiętość doświadczeń obecnych w programie Performance Platform Lublin pozwala poznać niezwykle bogaty i aktualny obraz sztuki performansu w Polsce i na świecie.

____

aktualizowane wydarzenie ze świeżymi informacjami: https://fb.me/e/3zvur8hA2

Lublin w 2023 roku jest Europejską Stolicą Młodzieży, chcemy, by stał się także stolicą performansu!

Performance Platform Lublin, który odbywa się w Lublinie od 2009 roku, to międzynarodowy festiwal poświęcony sztuce performansu. W tym roku postanowiliśmy otworzyć festiwal dla młodych osób artystycznych – do 30. roku życia. Wydarzenia festiwalowe będą odbywały się w Galerii Labirynt, jednym z najważniejszych miejsc w historii sztuki performansu w Polsce.

Trzy festiwalowe dni wypełnią prezentacje twórców i twórczyń, pokazy wideoperformansów, warsztaty, a także spotkania i dyskusje z uczestnikami i uczestniczkami festiwalu. Wieczorami zapraszamy na artystyczne imprezy integracyjne, by poznać się bliżej i nawiązać kontakty na przyszłość.

Festiwal nie ma żadnego tematu czy hasła przewodniego – istotna jest dla nas prezentacja postaw artystycznych. Narracje tworzą się same – w wyniku niezwykłej energii spotkania ludzi doświadczających sztuki, która dzieje się tu i teraz.

Lublin, 10.11.2017 Performance Platform Lublin
Fot. Wojciech Pacewicz

Wydarzenie będzie odbywać się w dwóch programach – LIVE i WIDEO.

PROGRAM

22-24.06, codziennie od 18:00 performanse, a po prezentacjach panele dyskusyjne i spotkania z osobami artystycznymi.
24.06 na zakończenie festiwalu, po panelu dyskusyjnym odbędzie się otwarta impreza w klimacie electronic disco.

Program LIVE odbywać się będzie w przestrzeniach Galerii Labirynt, natomiast by zobaczyć program WIDEO zapraszamy do Galerii, ale także do ACK Chatka Żaka w Lublinie.

Dostępność: Wydarzenie w przestrzeni wolnej od barier architektonicznych, na parterze. Tłumaczenia wieczornych dyskusji będą dostępne w języku angielskim, ukraińskim oraz PJM. Pokazy performansów a także wieczorna impreza 24.06 mogą być nieprzyjazne dla osób z nadwrażliwością sensoryczną na dźwięki i światła.

Zapraszamy!

Organizator: Fundacja Sztuki Performance
Partnerzy: Galeria Labirynt, ACK Chatka Żaka w Lublinie
Patronat: Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu
Kontakt: perfound@gmail.com oraz w wiadomości prywatnej na naszym profilu Facebook
Organizator zapewnia sobie prawo do zmian w programie festiwalu.
Projekt zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura-Interwencje. Edycja 2023.

WSTĘP WOLNY

Osoby artystyczne:

Program LIVE: Adrianna Dąbrowska, kolektyw Przyszła Niedoszła (Alicja Paszkiel, Lena Pierga, Marta Matysiak, Paula Jędrzejczak, Asia Ogińska), Mariia Mytrofanova, Kimia Nasirian, Martyna Przybyło, Ksenia Pyza, Radio Uziemienie (Agnieszka Cieszanowska, Anna Jurgielewicz, Witek Dąbrowski, Marek Głogowski, Ania Jeglorz, Marta Łyżwińska), Barbara Stańko-Jurczyńska, Ana Szopa, Joanna Urbańska, Xiaoer Liu.

Program WIDEO: Ewa Babiarz, Klaudia Brzezińska, Angelika Czerwińska, Anastasiya Embulaeva, Maja Korczyńska, Mateusz Kowalczyk, Kalina Kazimierczak, Dawid Konopka, Iryna Loskot, Magdalena Łakoma, Olena Matoshniuk, Michał Menkarski, Mariia Mytrofanova, Aleksandra Murawska, Kimia Nasirian, Wiktor Olendzki, Kuba Stępień, Ana Szopa, Barbara Stańko-Jurczyńska, Piotr Śnieguła, Ewelina Węgiel, Adrian Woźniak, Marianna Zabawa, Zlata Ziborova, kolektyw Przyszła Niedoszła (Alicja Paszkiel, Lena Pierga, Marta Matysiak, Paula Jędrzejczak, Asia Ogińska).

designed by know-line.pl