Piosenka o mojej rodzinie – wystawa i autorskie oprowadzanie

Data dodania: 12 styczeń 2023
Piosenka o mojej rodzinie – wystawa i autorskie oprowadzanie

Piosenka o mojej rodzinie – Magdalena Szubielska, Malina Bułtowicz, Radosław Bułtowicz

W piątek o godz. 18:00 otwieramy wyjątkową wystawę, która pozwala zobaczyć, jak osoba autystyczna doświadcza świata. Zapraszamy również w sobotę o godz. 17:00 na autorskie oprowadzanie.

Otwarcie: 13.01.2023 (piątek), godz. 18:00
Autorskie oprowadzanie: 14.01.2023 (sobota), godz. 17:00; prowadzenie: Radosław Bułtowicz
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Dostępność: Wystawa na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Ciche godziny na wystawie: środy 15:00–19:00. Otwarcie tłumaczone na PJM; tłumaczka: Marta Stępniak. Otwarcie tłumaczone na język ukraiński; tłumacz: Volodymyr Dyshlevuk, a także na język angielski; tłumaczka: Mariola Kosik.
Wystawa czynna do 31.03.2023 (wt.-niedz, godz. 12:00-19:00)
Bilet: 5/2 zł (na wernisaż wstęp bezpłatny)

„Piosenka o mojej rodzinie” dokumentuje codzienne życie Magdy Szubielskiej i jej męża Radosława Bułtowicza oraz ich córki Maliny Bułtowicz. – Realizacja tej wystawy była dla mnie rodzajem autoterapii. Pozwoliła mi spojrzeć na moją pełną wyzwań codzienność jak na film, w którym oglądając sama siebie, nabieram dystansu – jak tłumaczy Szubielska. W galerii zostaną zaprezentowane filmy, zdjęcia i instalacja.

Wystawa pozwala zajrzeć do prywatnego archiwum. – Neuroróżnorodność sprawia, że świat jest nieskończenie ciekawy. Nie każdy/a może mieć autyzm, ale każdy/a może zobaczyć, jak bycia w spektrum doświadczam ja – wyjaśnia Szubielska.

Integralną częścią wystawy są autorskie podpisy, które wraz z pracami składają się na spójną historię osoby autystycznej, która mierzy się z doświadczaniem codzienności. A ta bywa trudna – nieprzewidywalna, pełna niezrozumiałych norm społecznych, nieuniknionych rozmów z ludźmi i trudnych do zniesienia hałasów. Ale bywa też zaskakująca i interesująca, dzięki niekonwencjonalnemu podejściu do tego, co można robić w rodzinie.

Mimo, że na zdjęciach zobaczyć można bałagan i chaos, to wystawa działa podobnie jak mózg większości osób autystycznych: wszystko jest tu opisane wprost, w logiczny i uporządkowany sposób.

Osoby artystyczne: Magdalena Szubielska, Malina Bułtowicz, Radosław Bułtowicz
Zespół kuratorski: Krystian Kamiński, Agata Sztorc-Gromaszek

designed by know-line.pl