Piotr Nakonieczny „Remanent – grafika, kaligrafia, rysunek, ex libris”

Data dodania: 05 styczeń 2023
Piotr Nakonieczny „Remanent – grafika, kaligrafia, rysunek, ex libris”

Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie

zaprasza na wernisaż Piotra Nakoniecznego

Remanent. Grafika, kaligrafia, rysunek. ex libris.

13 stycznia 2023 godz, 17.00 – I piętro budynku Centrum Kultury

Piotr Nakonieczny

Absolwent Instytutu Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. W 1980 roku obronił dyplom pod kierunkiem prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej w pracowni Druku Płaskiego i Wklęsłego IWA UMCS. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W latach 1985-2019 był wykładowcą Wydziału Artystycznego UMCS oraz Kolegium Sztuk Pięknych w Kazimierzu Dolnym. Pracował także jako nauczyciel w renomowanych liceach plastycznych w Nałęczowie i Lublinie.

Jako ekspert w zakresie projektowania graficznego konsultował działalność studia DTP oraz jednej z największych lubelskich drukarni EMBE PRESS.

Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych oraz brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą. Jest znanym i cenionym twórcą ekslibrisów. Przez wiele lat współpracował z kultową postacią lubelskiego środowiska artystów Andrzejem Kotem, uważając go za swojego mentora i przyjaciela. Uprawia rysunek, grafikę, kaligrafię i projektowanie graficzne.

Na wystawie w Galerii OKNA prezentuje prace z zakresu różnych dziedzin sztuki. Autor tworzy swoje obrazy, zaczynając od tradycyjnych technik, takich jak rysunek czy fotografia, następnie dokonuje na tym gruncie transformacji cyfrowej.

Ekspozycja czynna 13 stycznia – 12 lutego 2023

Wstęp wolny, wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością.

designed by know-line.pl