Punkowo-klaunowe show Piotra Sikory

Data dodania: 17 październik 2023
Punkowo-klaunowe show Piotra Sikory

Komedia o wściekłości i furii. Niepokojący, absurdalnie zabawny, parodystyczny portret toksycznej męskości. Pościgi policyjne, narkotyki, drobne kradzieże i tęsknota za miłością. Wszystko to w jednej osobie – Furiozo – agresywnym chuliganie, który szuka kłopotów. Pokochasz go. Będziesz go nienawidzić. Doświadczysz obecności bestii. To jedyne w swoim rodzaju show, które zaskakuje, szokuje, śmieszy i wzrusza. Zobacz spektakl na krawędzi. Coś co wywołuje śmiech i dyskomfort w jednej chwili. Gdyby Furiozo mógł mówić, powiedziałby tylko to: „Żyj szybko. Giń”.

Informacje praktyczne
Kiedy: 24 i 25 listopada 2023 r., godz. 20.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa
Dla kogo: dla osób dorosłych. Spektakl bez słów!!! Można wziąć znajomych z każdego kraju!
Bilety: 20 zł/osoba – dostępne online oraz stacjonarnie w sekretariacie Warsztatów Kultury, ul. Grodzka 7 – pok. 105
W przypadku zakupu przez sklep internetowy otrzymasz mail z biletem, który w wersji elektronicznej lub drukowanej należy pokazać bileterowi/bileterce przy wejściu na spektakl oraz podać imię i nazwisko osoby, która zakupiła bilet.

Spektakl znalazł się na krótkiej liście do nagrody Comedian’s Choice Awards 2023 w kategorii „Best Show” podczas tegorocznego Festiwalu Fringe w Edynburgu.

Recenzje publiczności:
„Cała publiczność świetnie się bawiła. Spektakl angażuje widzów, bawi, a momentami nawet rozczula”.
„Tytułowy Furiozo grozi, bawi, wciąga w kłopoty, uwodzi czułością i romantyzmem”.
„Podróż z głównym bohaterem, który bawi, wzrusza i lekko przeraża. Warto to zobaczyć i przeżyć”.

Biogram artysty
Piotr Sikora to komik i improwizator związany z Klancykiem i Hofesinką. Odbył intensywny trening w zakresie teatru fizycznego, studiując we Włoszech, USA i Wielkiej Brytanii. Pasjonuje się teatralnym aspektem klauna, głupca, poczciwego idioty i eksploruje tę figurę w swoich autorskich spektaklach komediowych: „Boy – Looking For Friends”, „Studium Cringe’u dr Floppenhaimera” i widowisku, który prezentował na australijskim fringu w Adelaide i Nowej Zelandii „Peter – Trzeźwy Wampir”. Wykładowca improwizacji teatralnej na Uniwersytecie Otwartym UW. Miłośnik Nintendo Switch, jeden z najgorszych absolwentów prawa na UW w dziejach historii Polski. Wow, super że dotarłaś/eś aż tu! Gratulujemy!
Przeczytaj wywiad z Piotrem Sikorą.

Spektakl jest prezentowany w ramach projektu Incydent polski, podczas którego odbędą się warsztaty performatywne „Poezja głupoty” prowadzone przez Piotra Sikorę.

designed by net-line.pl