Reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana

Data dodania: 29 listopad 2023
Reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana

Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei – reportaż rysunkowy Mariusza Tarkawiana

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wystawę rysunku Mariusza Tarkawiana, która jest autorską dokumentacją performance’u pt. Syzygium: Praktyki Aktywnej Nadziei. Wydarzenie odbyło się w październiku 2023 r. na placu Litewskim w Lublinie za sprawą Joanny Dudek, Konrada Kurowskiego, Marysi Micek i Mileny Tes.

Sformułowanie „praktyki aktywnej nadziei” zostało zaczerpnięte z książki Joanny Macy i Chris Johnstone, które piszą o wadze zaangażowanej postawy w dobie narastających kryzysów świata współczesnego. Ważnym elementem pracy nad performance’em było nawiązanie do natury i jej sił witalnych, mocy odradzania się i przeobrażania. Energia, troska i wspólny szacunek są podstawowymi wartościami, o których mówią twórcy i twórczynie Syzygium. Mariusz Tarkawian, jako znakomity rysownik i czujny obserwator, we właściwy sobie sposób dokumentuje działanie artystek i artystów, tworząc przy okazji własne dzieło.

Biogram artysty

Mariusz Tarkawian – urodzony w 1983 r. w Łukowie, artysta rysownik, absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie w 2009 r. uzyskał dyplom z rysunku w pracowni intermediów prof. Jana Gryki.

Informacje praktyczne
Kiedy:
20 listopada 2023 – 30 stycznia 2024, w godz. 9.00–17.00 (od poniedziałku do piątku)
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – parter
Wstęp wolny

designed by know-line.pl