Sobotnie zajęcia artystyczne dla dzieci / Galeria Labirynt

Data dodania: 27 marzec 2023
Sobotnie zajęcia artystyczne dla dzieci / Galeria Labirynt

Twórcze zabawy plastyczne. Warsztaty dla dzieci w Galerii Labirynt

 

Podczas twórczych spotkań dzieci ćwiczą wyobraźnię oraz zdolności manualne. Nie brakuje inspiracji i dawki wiedzy o sztuce. W części plastycznej uczestnicy i uczestniczki warsztatów wykonują własne prace, świetnie się przy tym bawiąc.

 

Zajęcia odbywają się w wybrane soboty kwietnia o godz. 13.00 w siedzibie Galerii przy ul. Popiełuszki 5. Trwają około 60 minut. Na warsztaty obowiązują zapisy internetowe poprzez formularze zgłoszeniowe, które można znaleźć na stronie www.labirynt.com. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Bilet: 10 zł/dziecko; opiekunom/opiekunkom dzieci uczestniczących w zajęciach, a także osobom z niepełnosprawnościami oraz osobom uchodźczym przysługują bilety bezpłatne. Spotkania są prowadzone w języku polskim, Galeria zapewnia tłumaczenie na język ukraiński.

 

Harmonogram na kwiecień:

 

1.04, godz. 13.00 Dosięgnąć kosmosu – warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat | prowadzenie: Michał Rachwalski

 

Jak wygląda kosmos? Gdzie jest jego początek? Jak daleko się znajduje? Podczas warsztatów dzieci odkryją kosmiczne tajemnice, poznają gwiazdy i planety Układu Słonecznego. Dowiedzą się, jak w sztuce współczesnej przedstawiana jest pozaziemska przestrzeń. Stworzą wraz z rodzicami błyszczące prace plastyczne inspirowane kosmosem.

 

15.04 Rosnąca Sztuka – warsztaty dla dzieci w wieku 5–8 lat | prowadzenie: Anna Śmierzchalska

 

Nasza planeta to wieeelkie dzieło sztuki! Artyści i artystki współczesne podpowiadają nam, jak poznawać świat natury artystycznym okiem. Woda, wiatr, ziemia i nasz ogień twórczy połączone razem zbudują prawdziwe dzieła sztuki. W części plastycznej dzieci wykonają nietypowe instalacje lub obiekty z naturalnych, sezonowych materiałów znalezionych na zewnątrz.

 

22.04, godz. 13.00 Kwiecień plecień, czyli co się plecie w sztuce? – warsztaty dla dzieci w wieku 7-12 lat | prowadzenie: Paulina Mazurek

 

Dzieci spróbują swoich sił w przeplataniu i wykonają własne małe makatki. Sensoryczne memory pomoże odróżnić wykorzystywane materiały. Dla inspiracji uczestnicy i uczestniczki zobaczą, jak i z czego plotą artyści i artystki. Spojrzą na ludowe rękodzieło, ale też na sztukę współczesną. Wyplatanie wciąż jest w modzie!

 

29.04, godz. 13.00 Ćwiczenia z wolności – warsztaty dla dzieci w wieku 3–6 lat | prowadzenie: Agata Sztorc-Gromaszek

 

Uczestnicy i uczestniczki warsztatów przeniosą się w pobudzający zmysły świat pełen pachnących oraz mieniących się różnymi kolorami mas, które powstają na bazie produktów spożywczych oraz innych materiałów działających na zmysły. Dzieci ćwiczą zabawę z fakturami i zapachami, przezwyciężają prawo ciążenia oraz tworzą własne farby. Uwaga! Podczas zajęć można się nieźle ubrudzić. Punktem wyjścia do twórczych aktywności jest wystawa aktualnie prezentowana w Galerii Labirynt.

 

designed by know-line.pl