„Sokrates – filozof życia, filozof śmierci” | Spotkanie autorskie z Maciejem Wodzińskim

Data dodania: 14 styczeń 2023
„Sokrates – filozof życia, filozof śmierci” | Spotkanie autorskie z Maciejem Wodzińskim

„Sokrates – filozof życia, filozof śmierci” | Spotkanie autorskie

 

Warsztaty Kultury w Lublinie serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z Maciejem Wodzińskim, autorem książki  „Sokrates – filozof życia, filozof śmierci”. Rozmowa odbędzie się 17 stycznia 2023r. o godzinie 17.00 w Bałaganie przy ulicy Grodzkiej 5a.

 

Sokrates to figura paradoksalna. Od dwóch i pół tysiąca lat prowokuje do nieustającego ruchu myśli kolejnych pokoleń filozofów. Napisano o nim więcej niż o jakimkolwiek innym filozofie. Jednocześnie nadal pozostaje postacią bardzo tajemniczą, taką, o której możemy powiedzieć wszystko i nic. Perspektywa autora książki „Sokrates – filozof życia, filozof śmierci” (wyd. Słowo/obraz terytoria, 2022) sytuuje się gdzieś „pomiędzy” licznymi dotychczasowymi obrazami Sokratesa. Ukazuje go jako filozofa mieniącego się pełnią barw. Jako przepełnionego wolą mocy „nietzscheańskiego” zawadiakę, który wypełnia antyczną maksymę melete thanatou. Jest po części mędrcem, po części błaznem, mistagogiem, postacią iście tragiczną, wielkim ironistą, prawdziwym wychowawcą, trochę sofistą i retorycznym blefiarzem, a trochę chutliwym satyrem i logosowym chuliganem krążącym pomiędzy życiem a śmiercią.

 

Biogram:

Maciej Wodziński – doktorant filozofii na lubelskim UMCS, naukowo zainteresowany filozofią psychiatrii i szerzej pojętego dobrostanu psychicznego, laureat Diamentowego Grantu z obszaru humanistyki.

Spotkanie poprowadzi Przemysław Głuchowski.

Informacje praktyczne

Kiedy: 17 stycznia 2023, godz. 17.00–18.00

Gdzie: Bałagan, ul. Grodzka 5a, Lublin

Wstęp wolny

designed by know-line.pl