Spakuj ciekawość w walizkę i przyjdź na warsztaty plastyczne!

Data dodania: 10 marzec 2022
Spakuj ciekawość w walizkę i przyjdź na warsztaty plastyczne!

W ostatni weekend marca (26 – 27.03) w Warsztatach Kultury przy ulicy Grodzkiej 5a w Sali Widowiskowej (II piętro) o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty plastyczne dla dzieci. Ilustratorki książek – Agata Dudek i Małgorzata Nowak pokażą najmłodszym świat rysunku, który wzbogaca walory literatury. Spotkania odbywają się w ramach tegorocznej odsłony projektu Patterns of Europe / Wzory Europy. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl. Do udziału w warsztatach zapraszamy dzieci wraz z pełnoletnimi opiekunami.

Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc. Prawie 100 sentencji łacińskich i kilka greckich to tytuł wydarzenia, które odbędzie się w sobotę. „Na uczestników czekają ciekawe zadania ilustratorskie, które przyjmą formę warsztatów prowadzonych przez Agatę Dudek oraz Małgorzatę Nowak. Będzie kreatywnie, twórczo i wesoło”- zapewnia Emilia Kietlińska- Drozd-Warsztaty Kultury w Lublinie. Podczas spotkania przekonamy się, że łacina pojawia się wszędzie. W nazwach organów międzynarodowych instytucji, w świecie sportu, na banknotach, fasadach budynków i w codziennych rozmowach. Mądrość i ponadczasowość jaką niesie ze sobą język łaciński jest nieoceniona, nawet w czasach gdy pomijając fachowe nazewnictwo – praktycznie wyszedł on z użycia. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych będzie spotkanie z Zuzanną Kisielewską, autorką książki „Nolens volens czyli Chcąc nie chcąc”.
Książka zawiera pełen dowcipu wybór łacińskich (i greckich) sentencji, traktowany jako hołd złożony łacinie i starożytnym, a zwłaszcza ich umiejętności ujmowania w paru słowach nawet najbardziej złożonych zjawisk i tajników ludzkiej natury. Podczas spotkania dzieci będą mogły poznać odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Jak brzmiały ostatnie słowa Oktawiana Augusta? Którego rzymskiego wodza cytuje amerykański raper? Gdzie są lwy i co ma z tym wspólnego Andrzej Bargiel, himalaista i narciarz wysokogórski? Autorka cytuje słynnych wodzów i uczonych, śledzi łacińskie mądrości na fasadach budynków i w mottach państw. Ujawnia ukryte w klasycznych dziełach prawdy życiowe i dobre rady. Przypomina, co starożytni mieli do powiedzenia na temat medycyny, czasu, pieniędzy i śmierci.

Kiedy: 26 marca 2022 (sobota), godz. 12.00-13.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a – sala widowiskowa, II piętro
Dla kogo: dla dzieci w wieku 10-13 lat i ich Rodziców/Dziadków/Opiekunów
Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online na stronie Warsztatów Kultury www.warsztatykultury.pl

W niedzielę 27.03.o godzinie 12.00 odbędą się warsztaty plastyczne, w nawiązaniu do książki autorstwa Joanny Rzyskiej „Wszyscy świętują”. To książka pełna kolorów, zapachów, smaków i muzyki. Wysypują się z każdej strony dzięki niesamowitym ilustracjom Agaty Dudek i Małgorzaty Nowak. Autorka zadbała zaś o kwestie poznawcze i dzięki temu zabierze nas w podróż dookoła świata, która z pewnością potrwa dłużej niż 80 dni. Czytelnicy poznają najciekawsze i najbardziej oryginalne festiwale i tradycje świąteczne, związane z nimi zwyczaje i wierzenia. W książce zostały opisane święta, o których czytelnik być może jeszcze nigdy nie słyszał. Spakujcie więc do walizki ciekawość, otwarty umysł i życzliwość i wybierzcie się w niesamowitą podróż, by świętować z innymi ludźmi to, co dla nich ważne.

Kiedy: 27 marca 2022 (niedziela), godz. 12.00-13.30
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 5a, sala widowiskowa – II piętro
Dla kogo: dla dzieci w wieku 6-10 lat i ich Rodziców/Dziadków/Opiekunów
Zapisy: udział w spotkaniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy przez formularz online na stronie Warsztatów Kultury www.warsztatykultury.pl

Podczas trwania wydarzeń możliwy będzie zakup książek w promocyjnej cenie i zdobycie autografów autorki i ilustratorek.

designed by net-line.pl