Spotkanie autorskie z Justyną Kulikowską

Data dodania: 11 październik 2022
Spotkanie autorskie z Justyną Kulikowską

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Justyną Kulikowską, laureatką Nagrody Literackiej Gdynia 2022, które odbędzie się 13 października o godzinie 18 w Muzeum Józefa Czechowicza, ul. Złota 3.

Będziemy rozmawiać na temat jej trzeciego tomu wierszy, zatytułowanego „gift. z Podlasia” (2021). Na stronie wydawcy możemy o nim przeczytać:

„tom proponuje lekturę jeszcze dotkliwszą, unaoczniającą rozszerzoną o wirtualny świat rzeczywistość rachunków krzywd oraz narzucanego (jednostce i grupom) wstydu. Ale też o próbki biografii własnej, dalekiej od ckliwego intymizmu jak i gotowców sezonowych tożsamości ideowych. Jest, o dziwo, tym, za co się podaje – podarunkiem z Podlasia.

Dar powinien być jednak, jak skądinąd wiadomo, gestem podejrzanym.

Zwłaszcza dziś.”

Justyna Kulikowska (1993) – debiutowała tomem „Hejt i inne bangery”

(2018), za który otrzymała Nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny za najlepszy debiut poetycki 2018 roku. Drugi tom pod tytułem „Tab_s”

(2020) otrzymał nominację do Nagrody Literackiej „Nike” oraz Nagrody Literackiej Gdynia. Natomiast za ostatnią książkę poetycką –„gift. z Podlasia” (2021) – otrzymała Nagrodę Literacką Gdynia 2022, Nagrodę Literacką Prezydenta miasta stołecznego Białegostoku imienia in.

Wiesława Kazaneckiego za rok 2021 oraz nominację do nagrody „Nike”.

 

Zespół Muzeum Józefa Czechowicza

designed by know-line.pl