Strefa Innych Brzmień zaprasza na wyjątkowe koncerty!

Data dodania: 30 sierpień 2023
Strefa Innych Brzmień zaprasza na wyjątkowe koncerty!

We wrześniu, po solidnej dawce atrakcji związanych z festiwalowym latem, Warsztaty Kultury w Lublinie wracają do regularnych koncertów w ramach Strefy Innych Brzmień. Przed publicznością wystąpią dwa zespoły – wrocławski duet Zdrój oraz trójmiejskie USO 9001. Oba składy łączy zarówno silny element improwizacji, noise’u, jazzu, jak i punk rocka. Będzie hałaśliwie, dynamicznie, ale i tanecznie. Do zobaczenia w Strefie Innych Brzmień!

Zdrój | Strefa Innych Brzmień

ZDRÓJ to polsko-holenderski improwizujący duet na gitarę (Jakub Zasada) i perkusję (Sebastian Jaansen) z Wrocławia. Zespół współtworzy stale fermentującą społeczność muzyków wokół Salki CRK (Kurws, Ukryte Zalety Systemu, Przepych, Atol Atol Atol, Barłóg). Zeszłego lata miała miejsce premiera ich debiutanckiego krążka wydanego przez Fonoradar Records (LP) i Syf Records (MC). Duet porusza się w stylistyce instrumentalnego free punku z elementami krautrocka i noise’u, udowadniając, że swobodna improwizacja to bardziej idea, niż ujęty w ramy gatunek muzyczny.

Informacje praktyczne
Kiedy:
1 września 2023 r., godz. 19.00
Gdzie: Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny 

USO 9001 | Strefa Innych Brzmień

USO 9001 to trio Jan Pieniążek (perkusja), Jan Gałosz (gitara), Miłosz Pieczonka (saksofon). Nazwa zespołu to skrót od Unidentified Sonoristic Object (Niezidentyfikowany Obiekt Sonorystyczny), gra słów na temat nazwy europejskiej normy jakości ISO 9001.

USO 9001 to off-jazz. USO 9001 to hip-hop i gęste bity, grane na bębnach. USO 9001 to gitarowe piosenki. USO 9001 to punk rock.

Informacje praktyczne:
Kiedy:
22 września 2023 r., godz. 19.00
Gdzie: Pub Bałagan, ul. Grodzka 5a
Wstęp wolny 

designed by know-line.pl