Teatrzyki muzyczne w Warsztatach Kultury

Data dodania: 09 sierpień 2023
Teatrzyki muzyczne w Warsztatach Kultury

Teatr muzyczny to niezwykły i różnorodny świat dźwięków i ciekawych historii. Zanurz się w fascynujący świat instrumentów, które czekają na wszystkich kochających muzykę! Czy zawsze marzyłeś o odkryciu tajemnic dźwięków, jakie wydają instrumenty? Teraz masz okazję przyjrzeć się im z bliska i poznać ich niesamowite brzmienie! Podczas warsztatów doświadczeni instruktorzy przybliżą historię, budowę i różnorodne dźwięki, które wydają poszczególne instrumenty. Uczestnicy będą mogli podziwiać piękno muzyki i usłyszeć, jakie melodie i harmonie potrafią stworzyć konkretne instrumenty.

Stowarzyszenie Wschód Kultury zaprasza na „Teatrzyk Muzyczny” w 3 aktach! Podczas muzycznych spotkań muzycy opowiedzą słuchaczom o różnych grupach instrumentów, przybliżą ich budowę i brzmienie oraz zaprezentują je w ciekawych zestawieniach. Poprzez warsztaty organizatorzy pragną zachęcić dzieci i młodzież do słuchania muzyki oraz zgłębiania jej niezwykłych tajemnic! Już dzisiaj odbędzie się pierwsze spotkanie z cyklu, kolejne 16 i 23 sierpnia 2023.

Informacje praktyczne
Kiedy: 16, 23 sierpnia, godz. 17.00
Gdzie: Warsztaty Kultury w Lublinie, Grodzka 7 – patio
Dla kogo: dla rodzin z dziećmi mówiących w języku polskim lub ukraińskim. Bez ograniczeń wiekowych.
Zapisy: przez formularz online dostępny na stronie warsztatykultury.pl, udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.
Prowadzenie: Stowarzyszenie Wschód Kultury.

 

Harmonogram

16 sierpnia, godz. 17.00
Podczas drugiego spotkania uczestnicy wyruszą do zaczarowanego świata harfy i fletu. Ich subtelne dźwięki wykreują niepowtarzalną, baśniową atmosferę! Zgłębią tajniki jednego z największych i najstarszych instrumentów strunowych, jakim jest harfa oraz dowiedzą się, dlaczego metalowy flet należy do grupy instrumentów dętych drewnianych. Nie zabraknie też „bajkowych” niespodzianek!
Justyna Hebda – harfa
Justyna Czuryło – flet

23 sierpnia, godz. 17.00
Pod koniec sierpnia przyjdzie pora na mocniejsze uderzenie! Podczas tego spotkania uczestnicy zbadają sekrety instrumentów perkusyjnych oraz poznamy różne sposoby wydobywania z nich dźwięków, które w połączeniu z niskim i mocnym brzmieniem tuby dadzą niesamowite efekty!
Anton Szaszkow – tuba, trąbka
Stanisław Siedlaczek – instrumenty perkusyjne
Aleksander Resiak – słowa

 

 

designed by know-line.pl