To tylko wystawa / Kyiv Biennial 2023

Data dodania: 23 październik 2023
To tylko wystawa / Kyiv Biennial 2023
To tylko wystawa / Kyiv Biennial 2023
Otwarcie wystawy: 27.10.2023 (piątek), godz. 19.00
Wydarzenie towarzyszące otwarciu: koncert grupy _mediaklub
Gdzie: Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin
Wstęp wolny⚫Artyści i artystki*: Bohdan Bunchak, Pavlo Kovach jr, Alexander Len, Denys Pankratov, Max Robotov i Lesia Khomenko, Bohdan Sokur, Lubomyr Tymkiv, Yurko Vovkohon
*Lista będzie sukcesywnie uzupełniana o kolejne osoby biorące udział w wystawie.

⚫Kurator: Waldemar Tatarczuk

⚫W koncercie wezmą udział: Anna Ivcenko, Liera Polianskova, Max Robotov, Ivan Svitlychnyi, Dmytro Tentiuk, Georgiy Potopalskiy, Daria Maiier.

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪
To tylko wystawa – dla ukraińskich artystów i artystek służących w armii nie jest to teraz priorytet. Wojna drastycznie ograniczyła ich aktywność zawodową i zmieniła hierarchię wartości. To oni będą bohaterami i bohaterkami wystawy, tworząc jej treść. Z założenia lista osób uczestniczących w ekspozycji będzie się rozrastać. Po pierwsze dlatego, że chcemy, aby do samego końca mogły dołączać kolejne osoby. Po drugie, komunikacja z artystami i artystkami zaangażowanymi w działania wojenne nie jest łatwa. W wystawie wezmą też udział osoby artystyczne spoza Ukrainy, dla których ważne jest wspieranie okupowanego kraju. Lista ta również będzie otwarta. Jest to wystawa o ludziach w czasie wojny i solidarności, a w jej trakcie okaże się, czy – jak rzecze tytuł – to tylko wystawa, czy może coś więcej.

Projekt jest częścią Kyiv Biennial 2023 – międzynarodowego forum sztuki, wiedzy i polityki, które jest organizowane przez Centrum Badań nad Kulturą Wizualną.

▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪▪
Kyiv Biennial 2023 odbywa się we współpracy i przy wsparciu Ars Electronica, Asortymentna Kimnata, Austriackiego Federalnego Ministerstwa Sztuki, Kultury, Służby Cywilnej i Sportu, Wydziału Kultury Miasta Wiednia, Centrum Dovzhenko, Fundacji ERSTE, L’Internationale, Fundacji Inicjatyw Artystycznych, Goethe-Institut, Galerii Labirynt, Instytutu Nauk o Człowieku (IWM), Lentos Kunstmuseum Linz, MHKA (Muzeum Sztuki Współczesnej w Antwerpii), Ministerstwo Kultury i Polityki Informacyjnej Ukrainy, MuseumsQuartier Wien (MQ), mumok – Museum Moderner Kunst Stiftung Ludwig Wien, Museum Crisis Center, Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, projekt Other Edges (hablarenarte, KAIR, MeetFactory, Visual Culture Research Center), Sigrid Rausing Trust, Sorry, No Rooms Available, springerin, Sturzenegger-Stiftung, TBA21, tranzit.at, tranzit.org (Bratysława, Budapeszt, Bukareszt, Kluż, Jassy, Praga, Wiedeń) oraz program Unii Europejskiej Kreatywna Europa.

designed by net-line.pl