Turnus IV – o s e s i kolektyw

Data dodania: 16 październik 2023
Turnus IV – o s e s i kolektyw

Turnusy odbywają się w ramach eksperymentalnego projektu Curort Vieniava, który jest otwartą na wszelkie inicjatywy twórcze przestrzenią, w której odbywają się spotkania, imprezy i działania artystyczne. To miejsce tworzone przez młode osoby. W wyniku otwartego naboru zaprosiliśmy do współpracy osoby artystyczne. Podczas dwutygodniowych turnusów rezydencyjnych w Curorcie, rezydenci i rezydentki zapraszają lokalną społeczność do udziału w proponowanych aktywnościach wokół sztuki i nie tylko.

Na czwartym turnusie gościmy o s e s i kolektyw, który tworzą Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski. W programie spacer poetycko-performatywny.

Kiedy: 25.10.2023 (środa), godz. 17.00
Gdzie: zbiórka przy Galerii Labirynt (ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin)
Dostępność: Na trasie spaceru mogą występować utrudnienia architektoniczne – podjazdy, schody, wysokie krawężniki. Galeria dysponuje przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Informację o potrzebie skorzystania z pętli należy kierować na adres: mateusz.wszelaki@labirynt.com.
Wstęp: wolny
Prowadzenie: o s e s i kolektyw

– Będziemy dzielić się tekstami (swoimi lub cudzymi), wchodząc w dialog z głosami miasta. Forma zależy od Was. Tekst można przeczytać/zaśpiewać/wykrzyczeć/wyszeptać w przestrzeni – zapraszamy do eksperymentowania! Jeśli chcecie tylko połazić i posłuchać queerowej poezji – zapraszamy tym bardziej.

o s e s i kolektyw (Ola Wewior i Mikołaj Borys Brzozowski) – kolektyw kuratorsko-artystyczny z Poznania. Interesuje ich wspólnotowy wymiar działań na styku literatury i performansu.

designed by net-line.pl