TWARZĄ W TWARZ – RODZAJ MĘSKI W GRAFICE. Wernisaż wystawy prac graficznych Michała Kawalca w DK LSM

Data dodania: 30 październik 2022
TWARZĄ W TWARZ – RODZAJ MĘSKI W GRAFICE. Wernisaż wystawy prac graficznych Michała Kawalca w DK LSM

Dom Kultury LSM
ul. K. Wallenroda 4a

zaprasza na wernisaż wystawy prac graficznych

 

MICHAŁ KAWALEC
TWARZĄ W TWARZ – RODZAJ MĘSKI W GRAFICE

3 listopada 2022, godz. 18.00

 

 

TWARZĄ W TWARZ – RODZAJ MĘSKI W GRAFICE to seria grafik/obrazów przedstawiająca przyjaciół oraz członków rodziny artysty. Prace wykonane są techniką autorską z wykorzystaniem druku płaskiego (serigrafia) oraz metody fototransferu.

Założeniem cyklu Twarzą w twarz, miała być próba opisania męskiego spojrzenia na świat, a zarazem odpowiedzi na pytanie o męskie wartości w XXI wieku, na progu wirtualnego i realnego świata oraz zmian społecznych.

Szukając odpowiedzi na pytanie czym jest własna męskość, artysta przygląda się innym mężczyznom, twierdząc: „Żeby zobaczyć siebie, najpierw trzeba zobaczyć innych, a żeby zobaczyć innych, trzeba głęboko spojrzeć w siebie.”

 

Michał Kawalec
Absolwent Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie (grafika warsztatowa). Od 2003 roku członek Związku Polskich Artystów Plastyków. W 2017 roku ukończył studia podyplomowe na kierunku Projektowanie graficzne w Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Pracuje w Lubelskiej Szkole Sztuki i Projektowania na stanowisku nauczyciela projektowania graficznego.
Należy do grona artystów korzystających z szerokiego spektrum możliwości, jakie daje kreacja cyfrowa w sztuce. W swojej twórczości bazuje na fotografii będącej swoistym punktem wyjścia. Jako medium staje się ona łącznikiem między zastaną naturą, a jej odwzorowaniem na płaszczyźnie obrazu.

 

Wernisaż wystawy: 3 listopada 2022 r., godz. 18.00.
Wstęp wolny.

designed by know-line.pl