Tydzień z tańcem CK

Data dodania: 22 marzec 2023
Tydzień z tańcem CK

— Tydzień z tańcem w CK

„Love-Matter” otworzył 26. edycję Międzynarodowych Spotkań Teatrów Tańca w Lublinie. Wkrótce ponownie zobaczymy spektakl włoskiej choreografki.

Duet tancerzy, pustka wokół nich i biała ściana, a jednak wchodząc ze sobą w interakcję tworzą nowy świat pełen znaczeń i inspiracji. Twórczyni „Love-Matter”— Elisabetta Consonni wydobywa istotę z nicości jednocześnie zastanawiając się, jaka jest istota ludzkich relacji i zależności. Artyści porzucają własne indywidulane chęci i pragnienia, zamiast tego słuchają siebie nawzajem i wspólnie reagują, ucząc się odpowiedzialności za drugą osobę.

Kolejny spektakl, który wraca na scenę CK to „Ostatnie solo K.”, czyli układ inspirowany twórczością Samuela Becketta oraz pierwszym solowym występem tancerza — Ryszarda Kalinowskiego w sztuce Hanny Strzemieckiej z roku 2000. Zatem to zarówno powrót do dawnych scen, obrazów i wspomnień, jak również ponowne zinterpretowanie spotkania z samym sobą w przyszłości, za kolejne 20 lat.

Scena będzie należała również do młodych. Spektakl „Oda do wolności” jest głosem młodzieży w ważnych sprawach dotyczących poszanowania praw każdego człowieka, w tym podstawowego – prawa do wolności. W spektaklu biorą udział tancerze zespołów Arabeska we współpracy z Teatrem Panopticum, którzy w twórczym działaniu szukają odpowiedzi na postawione pytania. Akcja sceniczna wzbogacona zostanie o efekty wizualne i nagrania tancerzy wykonane w lubelskich plenerach.

Proponujemy również przestrzeń do rozmyślań i pobudzenia kreatywności, bez sztywnych form i wyznaczonych choreografii. Jam – to rodzaj praktyki ruchowej, spotkanie, w trakcie którego poruszamy się w sposób spontaniczny. Zaczniemy od wprowadzenia kilku ćwiczeń świadomościowych z zakresu bezpiecznej pracy z ciałem w oparciu o elementy improwizacji oraz techniki „improvisation” aby następnie oddać się energii właściwego „jamowania”.

Natomiast seniorów zapraszamy na spotkanie warsztatowe „O tańcu i z tańcem”, podczas którego przekonają się, że ćwiczenia, kreatywne działania i odkrywanie swoich możliwości jest możliwe w każdym wieku.

Bilety dostępne w kasie CK oraz online.

„Love-Matter”
25 marca, godz. 18:00
Sala Widowiskowa CK

designed by know-line.pl