Ukraińskie instytucje kultury w czasie wojny | spotkanie z Iryną Polikarchuk

Data dodania: 08 maj 2023
Ukraińskie instytucje kultury w czasie wojny | spotkanie z Iryną Polikarchuk

11.05.2023 (czwartek), godz. 17.30
Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, Lublin

Wydarzenie odbywa się na parterze. W księgarni można bezpłatnie wypożyczyć wózek oraz nauszniki wyciszające na czas pobytu w Galerii. Galeria dysponuje 6 przenośnymi pętlami indukcyjnymi. Wydarzenie tłumaczone na polski język migowy; tłumaczka: Marta Stępniak. Wydarzenie tłumaczone z języka ukraińskiego na język polski, tłumaczenie: Volodymyr Dyshlevuk.
Wstęp: wolny

 

Wciąż słyszymy niepokojące wiadomości z Ukrainy, ponieważ wojna na pełną skalę, którą Rosja rozpoczęła 24 lutego 2022 roku, trwa nadal. Mimo wszystko Ukraińcy i Ukrainki nauczyli i nauczyły się nie tylko wytrwałości i walki o wolność, ale także dalszego życia i dokonywania zmiany społeczeństwa. Rok temu wszystkie ukraińskie instytucje kulturalne zostały zmuszone do czasowego odwołania swoich działań. Niektóre przeniosły się lub zamknęły, inne w ciągu kilku tygodni wznowiły pracę i dostosowały programy do warunków wojennych. Nasza rezydentka z Galerii Artsvit, Iryna Polikarchuk, opowie o praktyce ukraińskich instytucji, skupiając się szczególnie na doświadczeniach Dnipro (przemysłowego miasta graniczącego z linią frontu we wschodniej części Ukrainy).

Iryna Polikarchuk – dyrektorka i kuratorka programu galerii Artsvit (Dnipro, Ukraina); współzałożycielka Centrum Kultury Współczesnej w Dnipro; wykładowczyni historii kultury współczesnej w Dnipropetrowskiej Szkole Wyższej Sztuki i Kultury.

Podczas rezydencji Polikarchuk bada działania działu edukacyjnego Galerii Labirynt skupione na pracy z różnymi grupami odbiorców i odbiorczyń. Tworzy również wewnętrzną bazę danych ukraińskich artystów i artystek, organizacji i inicjatyw na potrzeby ewentualnej przyszłej współpracy.

 

designed by know-line.pl