W cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja XI spotkanie z Julią Łapińską

Data dodania: 02 październik 2023
W cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja XI spotkanie z Julią Łapińską

5 października, godz. 18.00, Studio im. Zbigniewa Stepka, w cyklu Kryminalne czwartki w Lublinie – edycja XI spotkanie z Julią Łapińską

Spotkanie streamingowane na www.radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin i Stowarzyszenia Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube

 Julia Łapińska – pisarka, filozofka i dziennikarka. Ukończyła filozofię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim oraz Instytut Reportażu. Publikowała reportaże i wywiady w „Tygodniku Przegląd”, „Polityce”, „Tygodniku Powszechnym” i „Dużym Formacie”. Jej teksty ukazywały się w antologiach opowiadań i reportaży. Publikowała artykuły naukowe w „Przeglądzie Filozoficzno-Literackim”. Zadebiutowała kryminałem „Czerwone Jezioro” (2022). Książka zdobyła tytuł Kryminalnego Debiutu Roku 2022 podczas festiwalu Gwiazdozbiór Kryminalny, została wyróżniona w konkursie Kryminalna Warszawa oraz znalazła się w finale Konkursu o Nagrodę Wielkiego Kalibru. W 2023 roku ukazał się kolejny tom serii „Dzikie psy”. Obie powieści łączy postać fotoreportera wojennego Kuby Kralla oraz miejscowość Borne Sulinowo, gdzie mieścił się były radziecki garnizon.

Czerwone jezioro” – Kuba Krall był wszędzie tam, gdzie działo się coś ważnego. Najlepszy fachowiec w swojej dziedzinie. Uzbrojony w aparat nie wahał się nigdy docierać na linię frontu, a zdjęcia, które robił, niejednokrotnie szokowały czytelników. Jako fotoreporter i korespondent wojenny osiągnął szczyt powodzenia, ale nie szło to w parze z poukładanym życiem osobistym. Zmagający się ze skutkami traumatycznych przeżyć, które łagodzi jedynie alkohol, Krall nieuchronnie stacza się w przepaść.

„Dzikie psy” – Wielkimi krokami zbliża się noc sylwestrowa. Grupa znajomych postanawia zorganizować spotkanie po latach, by wspólnie rozpocząć nowy rok. Łączy ich nie tylko przyjaźń, ale również mroczna tajemnica, która nie może ujrzeć światła dziennego. Wkrótce zabawa przerodzi się w ciąg fatalnych wydarzeń oraz niebezpiecznych spisków. Ich tropem będą podążać podkomisarz Inga Rojczyk oraz fotoreporter Jakub Krall.

designed by net-line.pl