W cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Data dodania: 16 czerwiec 2020
W cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

19 czerwca, godz. 19.00, Studio im. Budki Suflera, w cyklu Nie tylko rock’n’roll koncert Małgorzaty Ostrowskiej. Koncert z udziałem publiczności. Transmisja na antenie Radia Lublin. Streaming na www.radio.lublin.pl; profilu Radia Lublin na Facebooku i radiowym kanale YouTube.

 Zaproszenia do wygrania na antenie Radia Lublin.

 

Małgorzata Ostrowska jest bez wątpienia jedna z ikon lat 80. I od kilku dekad należy do najciekawszych postaci polskiej sceny muzycznej. Intrygująca, odważna, bezpretensjonalna. Posiada najbardziej charakterystyczny żeński głos w Polsce.
Wykonawczyni niezliczonej ilości przebojów, zarówno z okresu współpracy z zespołem Lombard jak i solowych: Szklana pogoda, Adriatyk, ocean gorący, Mister of America, Mam dość, Taniec pingwina na szkle, Gołębi puch, Rzeka we mnie, Słowa, Szpilki, Po niebieskim niebie czy w końcu legendarna Meluzyna, na której wychowało się całe pokolenie Akademii pana Kleksa.
W 1999 roku podczas Festiwalu w Sopocie Małgorzata Ostrowska otrzymała statuetkę „Bursztynowego Słowika” za całokształt działalności artystycznej. W 2007 odsłoniła swoją gwiazdę w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu, a w 2014 podczas jubileuszowego, 50. Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu otrzymała tytuł „Ikony Festiwalu Opolskiego”.
W przyszłym roku Małgorzata Ostrowska będzie obchodzić 40-lecie pracy twórczej.

designed by know-line.pl