Wernisaż w Galerii Białej Centrum Kultury w Lublinie: Krzysztof Franaszek: Blackout

Data dodania: 18 kwiecień 2023
Wernisaż w Galerii Białej Centrum Kultury w Lublinie: Krzysztof Franaszek: Blackout

Światło, dźwięk, asfalt, smoła czy ziemia — to tylko część materiałów, jakimi posługuje się w swojej pracy Krzysztof Franaszek. Tworzy głównie rzeźby i instalacje, które tematyką nawiązują do egzystencji człowieka w zurbanizowanej przestrzeni miasta.

Artysta eksperymentuje ze światłem, dźwiękiem, asfaltem, smołą, ziemią, metalem, betonem, tworzywami sztucznymi i drukiem 3D. Jego dzieła układają się w osobne wątki, wynikające ze specyfiki architektury galerii. Tworzą artystyczną narrację pełną zaskakujących spotkań z formami powstałymi na bazie industrialnej destrukcji. Może ona przybierać złowieszczy, wręcz katastroficzny wymiar, który pojawia się również w tytule wystawy, odnosi się on do uzależnienia cywilizacji od naturalnych zasobów naszej planety. Na ekspozycje składają się dzieła wcześniejsze oraz przygotowane specjalnie na tę wystawę. Formy tworzą kontrastowe i abstrakcyjne odniesienia również poprzez wygenerowanie dźwięku dzięki współpracy artysty z muzykami Michałem Białkiem i Tomaszem Gosem.
Krzysztof Franaszek urodził się w 1981 roku w Lublinie. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, na której również pracuje.

Galeria Biała Centrum Kultury w Lublinie: Krzysztof Franaszek — Blackout
Wernisaż wystawy
21 kwietnia, godz. 18:00

designed by know-line.pl