Wielki Festyn Rodzinny Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Data dodania: 24 maj 2022
Wielki Festyn Rodzinny Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

  1. Konrada Wallenroda 4a

zaprasza na

Wielki Festyn Rodzinny

28 maja 2022

15.00 – 20.00

Dom Kultury LSM po dwóch latach powraca ze swoim tradycyjnym wydarzeniem, organizowanym z okazji Dnia Matki, Międzynarodowego Dnia Dziecka, a w tym roku także 65-lecia Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Lublinie.

W programie:

– występ grup wokalnych Domu Kultury LSM,
– występy zespołów artystycznych: Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej, Pasjonatta, Głuskowianki, Standard Brass Band,

– występ Laureatów XVI Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Francuskiej w Lublinie

Dla dzieci przewidziane są gry i zabawy, konkursy z nagrodami, bezpłatne dmuchańce i zjeżdżalnie, wata cukrowa, lody, popcorn.

Zabierzcie ze sobą rowery. Wraz ze Strażą Miejską i Policją organizujemy stoisko znakowania rowerów.

W naszych wnętrzach zaprezentujemy wystawę stworzoną z dostarczonych przez Państwa fotografii, z okazji 65-lecia Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Informacje o zespołach:

Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej tworzą studenci i absolwenci Politechniki Lubelskiej oraz innych lubelskich szkół i uczelni. Celem działalności jest ochrona dziedzictwa narodowego oraz popularyzacja wśród młodzieży piękna i bogactwa polskiego folkloru. Choreografem Zespołu jest Hanna Aleksandrowicz, kapelą kieruje Mikołaj Naum.

 

Zespół Głuskowianki powstał w 2016 roku. W jego skład wchodzi 7 wokalistek i kapela ludowa. W repertuarze Głuskowianek znajdziemy przede wszystkim utwory ludowe, patriotyczne i rozrywkowe. Zespół reprezentował województwo lubelskie na Pierwszym Festiwalu Kultury Polskiej w Korcu na Ukrainie. Kierownikiem zespołu jest Henryk Skórski.

 

Zespół wokalny Pasjonatta jest zespołem Domu Kultury Ruta. Powstał w 2012 roku, jego kierownikiem jest Alina Famares. Repertuar zespołu to piosenki o charakterze rozrywkowym. W 2019 roku zespół otrzymał pierwsze miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów w Warszawie. W tym roku Pasjonatta obchodzi jubileusz 10-lecia powstania.

Zespół Standard Brass Band powstał w 1997 roku. Założycielem i liderem jest Bogusław Wróblewski. Repertuar grupy obejmuje przeboje polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, znane tematy filmowe, standardy muzyki jazzowej oraz utwory znane ze scen operowych, operetkowych i musicalowych.

 

designed by know-line.pl