Wystawa „Pożegnanie lata” w Galerii Ratusz

Data dodania: 05 wrzesień 2023
Wystawa „Pożegnanie lata” w Galerii Ratusz

Galeria Ratusz zaprasza na wystawę fotograficzną „Pożegnanie lata”, autorstwa Barbary Sosnowskiej Bałdygi i Stanisława Skomry. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 29 września br.

Wystawa składa się z dwóch części. Pierwsza prezentuje klimatyczne zdjęcia urokliwych plenerów Lubelszczyzny. Ich autorką jest Barbara Sosnowska Bałdyga, wszechstronna artystka od lat związana z Lublinem, absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Oprócz fotografii, obszarem jej działalności twórczej jest przede wszystkim grafika artystyczna. Swoje prace prezentowała na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju oraz poza jego granicami.

Natomiast druga część ekspozycji to fotografie mikroświata owadów, autorstwa Stanisława Skomry, na co dzień lekarza a hobbistycznie fotografika przyrody. Od lat obserwuje on i dokumentuje bioróżnorodność nad Jeziorem Krzczeń nieopodal Lublina. Makrofotografia umożliwiła autorowi wkroczenie w świat owadów oraz przybliżenie ich codziennych rytuałów widzom. Na eksponowanych na wystawie pracach fotograf stara się przedstawić wielką różnorodność i piękno tych niewielkich zwierząt. Wśród prezentowanych zdjęć zwiedzający zobaczą fotografie, m.in. pszczół miodnych, trzmieli, pszczół samotnych, os czy szerszeni.

Wystawę „Pożegnanie lata” przygotowaną przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Lublinie można zwiedzać w Galerii Ratusz (pl. Łokietka 1) do 29 września br., od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30-15.30.

 

designed by net-line.pl