Wystawa scenografii do spektakli Teatru Provisorium i Kompanii „Teatr”

Data dodania: 13 październik 2023
Wystawa scenografii do spektakli Teatru Provisorium i Kompanii „Teatr”
Zapraszamy do świata Teatru Provisorium i Kompanii „Teatr”!
W Wirydarzu CK zaprezentujemy scenografię do wybranych spektakli zrealizowanych wspólnie przez Teatr Provisorium i Kompanię „Teatr”: „Ferdydurke”, „Trans-Atlantyk”, „Do piachu” oraz samodzielnie przez Teatr Provisorium: „Bracia Karamazow”, „Lód”, „Punkt Zero: Łaskawe”.Za koncepcją wystawy stoi Jan Piotr Szamryk – wieloletni członek i kierownik techniczny Teatru Provisorium i Kompanii „Teatr”:

Praca w Teatrze Provisorium to wiele lat mojego życia, zmagań i niewątpliwych sukcesów. To także zżycie się ze scenografiami do wszystkich spektakli, które powstały w tym czasie. Jednym z najważniejszych aspektów są wspomnienia wielu ludzi, którzy przewinęli się w tej pracy. (…) To także wspomnienia godzin przestanych na granicach, przygód, kłopotów, problemów, które wydawały się nie do rozwiązania. Wiem, że ten świat nam powoli odpływa i chciałbym go trochę zatrzymać, uchwycić.

Okazją ku temu jest 50-lecie istnienia Teatru Provisorium oraz premiera książki przygotowanej przez Jacka Brzezińskiego. Wystawa powstała z myślą i w podziękowaniu dla wszystkich, którzy byli z nami na tej drodze: aktorów, techników, menadżerów, kierowców, pomocników (…).

Wystawa będzie czynna w dniach 15-30 października w godzinach 18:00-22:00 w Wirydarzu CK.
Instalacjom towarzyszyć będzie także ekspozycja plakatów i zdjęć z archiwum Teatru Provisorium.

Oprowadzanie po wystawie przez Janusza Opryńskiego i Piotra Szamryka odbędzie się :
21.10 / sobota / godz. 20:30
22.10 / niedziela / godz. 20:15

Zadanie jest realizowane w ramach Programu Przestrzenie Sztuki, który jest finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Lokalnym operatorem program jest Centrum Kultury w Lublinie.

designed by net-line.pl