XII Fiesta Orientalna w Domu Kultury LSM

Data dodania: 14 czerwiec 2022
XII Fiesta Orientalna w Domu Kultury LSM

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

ul. Konrada Wallenroda 4a

zaprasza na

XII Fiestę Orientalną

23 czerwca 2022, godz. 19.00

wstęp wolny

Taniec brzucha wywodzi się z kultury arabskiej Egiptu, Syrii, Libanu, Tunezji, Maroca, Turcji i oryginalnie występuje pod nazwami Raks Sharki,

W XX wieku taniec brzucha został rozpowszechniony na zachodzie i wzbogacony o elementy tańców zachodu: baletu, Jazzu, kabaretu.

W tak uwspółcześnionej formie taniec Belly Dance zdobył serca fanek i publiczności z całego świata.

Wizualnie taniec brzucha łączy w sobie kontrasty: miękkość ruchów rąk i brzucha oraz ostre akcenty bioder do akompaniamentu bębna / darbuki. Ta forma ekspresji pozwala tancerce w subtelny sposób pokazać zmienne, nieuchwytne wręcz uczucia, nastroje, marzenia, które przepływają przez kobiecą duszę.

Taniec orientalny to także bogactwo folkloru, mnogość barw, rekwizytów, niezwykłych strojów- pięknie i bogato zdobionych.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tego magicznego tańca orientu w wykonaniu tancerek ze szkoły AktivGen prowadzonej przez Iwonę Torbicką.

W programie występy znakomitych tancerek – znanych i cenionych na scenach w Polsce i za granicą: Joanny Dudek i Moniki Dendy.

Imprezie będzie towarzyszył „bazarek orientalny”, gdzie będzie można obejrzeć i zakupić ozdoby orientalne, biżuterię, czy przedmioty do dekoracji wnętrz.

designed by know-line.pl